UA-173638735-1
MaratonTürk

Üsküdar’da 19 Mayıs coşkusu yaşandı

Üsküdar’da Pazar Günü 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

İstanbullular, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı ‘İstanbul’u Koşuyorum’ Asya Etabı etkinliğinde kutladı. 5K ve 10K’lık parkurlarda gerçekleştirilen yarışlar 21 Mayıs 2023 Pazar günü Üsküdar’da koşuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, daha aktif ve daha sağlıklı bir şehir parolasıyla etkinliklerini ara vermeden sürdürüyor. 30 Nisan’da koşulan İstanbul Yarı Maratonu sonrası, bir başka yol koşusu ile İstanbul yeniden harekete geçiyor.

Spor İstanbul’un Türkiye’de yol yarışları katılımcı sayılarını artırabilmek, yol yarışları katılımcılarına alternatif yarışlar düzenlemek, koşuculara seri şeklinde yarışlar sunabilmek amacıyla, 2016 yılından itibaren hayata geçirdiği  “İstanbul’u Koşuyorum” etkinlikleri 2023’te Asya ve Avrupa olmak üzere iki etaptan oluşuyor. İstanbul’u Koşuyorum etaplarının bu seneki ilk yarışı 21 Mayıs Pazar günü Üsküdar’da; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Koşusu” konseptiyle gerçekleştirildi. 5K yarışı saat 08.00’de; 10K yarışı ise saat 09.15’te start aldı.

ÜSKÜDAR SAHİLDE 19 MAYIS KOŞUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı konseptiyle düzenlenen İstanbul’u Koşuyorum Asya Etabı, Üsküdar Sahili’nde gerçekleştirildi. Boğaziçi ve Kız Kulesi manzaralarının eşliğinde renkli görüntülere sahne olan yarış; Paşa Limanı Caddesi sahil meydanı önünden başladı. Üsküdar Harem Sahil Yolu birleşiminden itibaren Harem’e kadar devam edip, buradan “U” dönüşü yapan sporcular, aynı yol üzerinden sahil boyunca Üsküdar Meydanı, Paşalimanı Caddesi, Kuzguncuk Çarşı Caddesi, Abdullahağa Caddesi Beylerbeyi Askeri Gazino Müdürlüğü önüne kadar devam etti. Buradan ikinci “U” dönüşünü yapan parkur, Abdullahağa Caddesi, Kuzguncuk Çarşı Caddesi, Paşa Limanı Caddesi bitiminde, Üsküdar Meydan’a kadar devam edip, parkurun 9K’lık bölümü bu şekilde tamamlanırken, 10K’yı tamamlamak amacıyla yarış tekrar Harem yönüne doğru 500 metre ekstra (dönüş ile birlikte 1000 metre) bir mesafe daha koşularak ve buradan geri dönerek başladığı yer olan Üsküdar Meydanı’nda son buldu.

10 km Koşusunu tamamlayan : 570 kadın ve 1595 erkek olmak üzere toplam 2165 kişi

5 km Koşusunu tamamlayan : 288 kadın ve 299 erkek olmak üzere toplam 587 kişi

Tüm Sonuçlar için bu linke tıklayınız >> https://event.spor.istanbul/eventresults.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI