UA-173638735-1
MaratonTürk

Yarın koşulacak İstanbul Maratonu ne zaman ve nasıl doğdu

Merdol Gerçin anlatıyor:
“Asya-Avrupa Maratonu 1 Nisan 1979’daki ilk organizasyonu ne şekilde gerçekleşti konusuna açıklık getirelim. 8 Ağustos 1978 tarihinde Beden Terbiyesi İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde, Bölge Müdürü Metin Erkuş, Erdem Tours sahibi Erdem Bayramoğlu, Atletizm Federasyonu İstanbul Temsilcisi Merdol Gerçin, Galaxis Seyahat Acentesi yetkilisi Heinz Schauer ve Turnerschaft Jahn München von 1887 E.V. Kulübü Başkanı Gehrecke ile yapılan toplantı sonrası, yarışın tüm organizasyon ayrıntıları görüşülmüş ve..”

Osman Atakan Tekin anlatıyor:
Merdol Gerçin benim 1960’lı yıllarda İstanbul Mithatpaşa Stadı Atletizm Sahası’ndan arkadaşımdır. Merdol Galatasaray adına Yüksek Atlama, ben ise Fenerbahçe adına
Sırıkla Atlama branşında yarışırdık. Sektörlerimiz Gazhane tarafındaki aynı alanda olduğu için hemen hemen hergün görüşür, birbirimize yardımcı olurduk. 1 Nisan 1979’daki ilk organizasyonda hakem olarak görev yapmış ve 1974 model Murat 124 arabamla maratoncuları takip etmiştim. 30-60 yaş arası..”

MaratonTürk Dergisi Ocak 2020 sayısında yayınlanan yazıların devamını ve belgeleri görmek için bu linkine tıklayınız >> www.maratonturk.com/magazin-3/#page/56

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI