UA-173638735-1
MaratonTürk

Üzüntü büyük . . . / Huge sadness . . .

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları çeyrek finalinde Güney Kore’ye 3-2 yenildi. Tarihinde ilk kez olimpiyatlarda çeyrek finale çıkma başarısı gösteren Filenin Sultanları, bu mağlubiyetle yarı finalin kapısından döndü.. Tokyo 2020’deki performansıyla gönülleri fetheden ve milyonları ekran başına kilitleyen Ay-yıldızlılarımız, maç sonrası büyük üzüntü yaşadı. Voleybolcularımız, göz yaşlarını tutamadı.

Turkish National Women’s Volleyball Team lost to South Korea 3-2 in the quarter-finals of the 2020 Tokyo Olympic Games. The Sultans of the Net, who succeeded in reaching the quarter-finals in the Olympics for the first time in their history, returned from the semi-finals with this defeat. Conquering hearts with their performance in Tokyo 2020. Our Crescent-Stars, who conquered hearts and locked millions on the screen with their performance in Tokyo 2020, huge sadness after the match. Our volleyball players could not hold back their tears.

Hakemler: Hamid Alrousi (Birleşik Arap Emirlikleri), Pati Rolf (ABD)

Güney Kore: Su Kim, Yeum, Yeon Koung Kim, Yang, Heejin Kim, Park (Oh, Lee, An, Park, Jong, Pyo)

Türkiye: Cansu Özbay, Meliha İsmailoğlu, Zehra Güneş, Meryem Boz, Hande Baladin, Eda Erdem Dündar (Şebnem Simge Aköz, Naz Aydemir Akyol, Ebrar Karakurt, Tuğba Şenoğlu, Şeyma Ercan)

Setler: 17-25, 25-17, 28-26, 18-25, 15-13

Süre: 2 saat 17 dakika (24, 27, 38, 28, 20)

Maçtan sonra TRT SPOR Yıldız’a konuşan kaptan Eda Erdem, şunları söyledi:

“Duygularımı tarif edecek hiçbir şey bulamıyorum. Sadece çok çok üzgünüm. Kaçırdığımız şey çok büyük gerçekten. Ama yinede ‘sahada mücadele yoktu’ diyemeyeceğim, vardı. Belki Güney Kore bizden rahat oynadı, bilmiyorum. Tie-break’i bir türlü iyi oynayamadık. Belki stres altındaydık. Üzücü tabi ki çünkü büyük bir şansı kaçırdık. İlk 4 olabilirdi. Kore’yi tebrik ediyorum. Set sonlarını çok iyi oynadılar, hakkettiler. Çok çok üzgünüz.”

Guidetti: Bu takımla gurur duyulmalı

Ariake Arena’da oynanan karşılaşmadan sonra açıklamalarda bulunan Guidetti, çok üzgün olduklarını dile getirdi. Olimpiyatta çeyrek finale kadar geldiklerini hatırlatarak, “Türk halkı bu takımla gurur duymalı. Oyuncularım bugünkü maçta da son sayıya kadar savaştı. Sonuç olarak Türkiye bugün bir galibiyeti hak ediyordu. Özür diliyoruz.” dedi.

Güney Kore’nin çok iyi bir oyun ortaya koyduğunu vurgulayan Guidetti, “Tek şanslarının riskli servis atmak olduğunu biliyorlardı. Bizim de hücumumuz iyi değildi, onların da savunması iyiydi. Çok zor olacağını biliyordum. Asya takımları hep ters geliyor. Bu maçta baskı çok yüksekti. Bunların da üstesinden gelmeyi öğrenmeliyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Üstündağ’dan “Filenin Sultanları”na teşekkür

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek finalde mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’na teşekkür etti.

Üstündağ, Japonya’nın başkenti Tokyo’da devam eden 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nın 12. gününde ay-yıldızlıların çeyrek finalde Güney Kore’ye yenilerek elenmesinin üzerine sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Son topa kadar mücadele veren ve sahayı gözyaşları içinde terk eden millilerle ilgili başkan Üstündağ, “Mücadeleniz, hırsınız, bizlere yaşattığınız tarifsiz duygular için teşekkürler çocuklar. Bu zorlu günlerde biraz da olsa bizlere mutluluk yaşatıp sevindirdiniz.” Mehmet Akif Üstündağ, millilerin Türk halkının kalbinde madalyalardan daha değerli bir yerde olduğunu aktararak, “Önümüzde kazanılacak daha çok kupalar, turnuvalar var ama kalplerimizde sizin yeriniz madalyalardan, şampiyonluklardan çok daha değerli bir yerde. Biz sizi çok seviyoruz. Ülkemiz adına döktüğünüz her damla ter ve göz yaşı için tekrar teşekkür ederiz. İyi ki varsınız ‘Filenin Sultanları’ sizi çok seviyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI