UA-173638735-1
MaratonTürk

THY kazanacağı maçı kaybetti…

Üsküdar’daki Vakıfbank Spor Sarayı’nda Vakıfbank ile THY Sultanlar Voleybol ligi karşılaşması oynandı.

Maçtan önce THY koçu Marcello Abbondanza ile ufak bir söyleşide bulunduk. Koç “Vakıfbank’ın bizden çok daha iyi bir kadrosu var. Dünya çapında bir takım. Ama biz de bazen beş ve üç saatlik çalışmalar yapıyoruz. Bu maçta elimizden gelen performansı göstereceğiz” dedi.

Vakıfbank, araştırmalarıma göre, Pazartesi ve Salı çift,  Çarşamba tek, Perşembe çift, Cuma tek, idman yaparak liglere ve dünya şampiyonasına hazırlanıyor.

Maça gelince. Birinci sette sekiz servis kaçtı. Şeyma’nın blokları ve hücumu, takımının da çabuk oyunu seti THY’ye 25-22 kazandırdı. İkinci sette THY tamamen oyundan düştü. Dört servis kaçırdı. Vakıfbank kaptanı güzel oyunu ve etkili hücumlarıyla, aynı zamanda birince sette görünmeyen Paola Egonu’nun devreye girmesi farkın açılmasına neden oldu.  Güzel blokları ve arkadan yaptığı hücumlarıyla seti kazandırıp, durumu 1-1 yaptı.

Üçüncü sette, iyi servis, iyi hücum, iyi defans ile Vakıfbank 6-0 öne geçti. THY mola aldı. Oyuncuların da oyundan düşmesi seti 13-3’e getirdi. Vakıfbank Zehra ve Gabi’nin hücumu, blokları ile bu seti de 25-13 alarak maçı 2-1 yaptı.

Servis hatalarının karşılıklı olduğu dördünce sette THY oyuna hızlı girdi seti 7-2 yapınca, Vakıfbank’tan birinci mola geldi.  Koç, Cansu’nun yerine Buket’i alarak farkı kapattı. THY oyunu bırakmadı. İyi defans ve hücumlarıyla 13-18’i buldu. Vakıfbank koçu Cansu’yu tekrar oyuna alarak sayıları 19-19’da eşitledi. Çok çekişmeli oyunda THY’nin bir ara öne geçmesine rağmen Vakıfbank seti 27-25 ve maçı da 3-1 kazandı.

Dr. Ahmet Keten
İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI