UA-173638735-1
MaratonTürk

TAF-IAAF Küresel Koşu Günü Organizasyonu İçin Acele Edin

TAF-IAAF Küresel Koşu Günü Organizasyonu

Türkiye’de ilk defa 1 Haziran 2016’da MaratonTürk öncülüğünde

başlattığımız, 2017 ve 2018’de Fenerbahçeli Sporcular Derneği olarak 187 ülke ile birlikte devam ettiğimiz “Küresel Koşu Günü” aktivitesi bu yıl Türkiye Atletizm Federasyonu ile IAAF koordinasyonunda düzenleniyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu ile IAAF tarafından ortaklaşa düzenlenen Küresel Koşu Günü Organizasyonu 2 Haziran 2019 Pazar günü aşağıdaki programa göre İstanbul Beykoz’da yapılacak. Beykoz Belediyesi önünde toplanılacağı bildirilmiştir.

Dünyada IAAF tarafından seçilen 24 şehirden biri olan İstanbul’da Türkiye Atletizm Federasyonu koordinasyonunda yapılacak koşu 1 mil (1609 m) mesafeli olup, ücretsiz ve herkese açıktır. 30 Mayıs akşamına kadar kayıt olunması gerekmektedir.

2 Haziran’da Okyanusya’da Fiji’de başlayacak koşu 1 saat aralıklarla 24 şehirde devam edecek. Fiji’den sonra Melbourne (Avustralya) – Tokyo (Japonya) – Beijing (Çin) – Singapore – Delhi (Hindistan) – Nur Sultan (Kazakistan) – Mauritius – Nairobi (Kenya) – Gaza (Filistin) – İstanbul (Türkiye) – Gaborone (Botswana) – Copenhagen (Danimarka) – Milano (İtalya) – Monaco – Yaounde (Kamerun) – Birmingham (İngiltere) – Rabat (Fas) – Sao Paolo (Brezilya) – Santiago (Şili) – Havana (Küba) – Bogota (Kolombiya) – Queretaro (Meksika) ve Los Angeles’da (ABD) koşulacak.

Kayıt için aşağıdaki “Registration”‘a tıklayınız. Açılan sayfada sırasıyla; İsim – Soyisim – E-posta – Doğum Tarihi (gün-ay-yıl) – Cinsiyet (male=erkek, female=kadın) – Şehirlerden İstanbul’u seçiniz – Terms & Conditions’ı işaretledikten sonra  Register’a basınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI