UA-173638735-1
MaratonTürk

Türkiye de aralarında. Sportky gazetesinin başlığı çok acı, “Dolandırıcılık ve manipülasyon”

Slovakya’da yayınlanan spor gazetesi Sportky, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu, World Athletics tarafından atletizm organizasyonları vesayet altına alınan 7 ülke için çok acı bir başlık atmış. “Podvody a manipulácie” (Dolandırıcılık ve Manipülasyon).

Dolandırıcılık ve manipülasyon: Yedi ülke kara listeye alınma riskiyle karşı karşıya! Bunlar arasında Avrupa ülkeleri de var.

MONACO – Dünya atletizm, Tokyo Olimpiyatları öncesinde sonuçları manipüle ettiğinden şüphelenilen ülkeler listesine yedi ulusal federasyonu dahil etti.

Bu eyaletlerdeki daha düşük kategorilerdeki toplantılardan elde edilen sonuçlar, WA tarafından Budapeşte 2023’teki Dünya Şampiyonaları ve 2024 Paris’teki Olimpiyat Oyunları için kalifikasyon için tanınmayacaktır.

Arnavutluk, Ermenistan, Gürcistan, Kırgızistan, Moldova, Türkiye ve Özbekistan “manipülasyon listesinde” yer alıyor. World Athletics, bu ülkelerdeki etkinliklerde Tokyo Olimpiyatları için eleme sonuçlarına ilişkin bir soruşturma sırasında 17 şüpheli sonuç bulduğunu söyledi. WA başkanı Sebastian Coe, “Sporumuzun bütünlüğü en büyük önceliğimizdir. O olmadan spor da olmazdı.” dedi.

World Athletics, risk altında olduğu belirlenen federasyonların işbirliği yaptığını ve belirli bir yetkiliden şüphelenilmediğini söyledi. Bir ülke olimpiyatlara ne kadar çok sporcu gönderirse, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin yayın ve sponsorluk gelirlerinden o kadar büyük pay alabiliyor.

https://sportky.zoznam.sk/c/308313/podvody-a-manipulacie-siedmim-krajinam-hrozi-cierna-listina-medzi-nimi-aj-staty-z-europy

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI