UA-173638735-1
MaratonTürk

Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe’nin

RAGIP TEKİN

MUHTEŞEM ZAFER

Cumhuriyetin 99. Yılında Muhteşem Zafer Fenerbahçe Opet takımının oldu.

Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nda Fenerbahçe Opet, Vakıfbank’ı 3-0 yendi. Fenerbahçe Opet 4.kez Şampiyonlar Kupasını kazandı.

En Değerli sporcu FB Arina Fedorovtseva seçildi.

ŞAMPİYON FENERBAHÇE OPET

Birinci Set: Fenerbahçe ilk sayısını Federovtseva ile kazandı. Karşılıklı sayılarla takımlar 5-5’lik skoru buldu. Vakıfbank’ta Egonu ikiden, Guimaraes dörtten ataklar yaparken, geriden gelen Fenerbahçe Federavtseva ile servisten, Eda ile ortadan yaptığı ataklar sonunda üretilen sayılar ile skoru 12-12 de eşitledi. Sarı-lacivertli takım Cristina ile sayılar buldu. Vakıfbank 23-23’te eşitliği sağladı. Fenerbahçe Lazareva ile seti 25-23 kazandı. Skorda 1-0 öne geçti.

İkinci sete Fenerbahçe etkili başladı. Fedorevtseva’nın attığı smaç servisler rakibin oyun düzenini bozdu. Cristina ikiden ve kaptan Eda ortadan sayı ürettiler. Vakıfbank skoru 12-12’de eşitlemesine rağmen Fenerbahçe kazandığı 6 sayılık seri ile 17-17’den sonra üstünlüğü ele geçirdi ve seti de 25-21 kazandı ve 2-0 öne geçti.

Üçüncü Set, karşılıklı sayılarla 5 sayıya kadar süren oyunda Fenerbahçe Lazareva ile ikiden etkili ataklar yaptı. skor 16-16 eşitlendi. Dengeli geçen set Fedorevtseva’nın çok etkili smaçları sonunda seti 25-21 maçı da 3-0 Fenerbahçe Opet Kazandı.

Salon : Burhan Felek Voleybol Salonu

Hakemler : Nurper Özbar, Tuncay Sevim

Vakıfbank : Cansu Özbay, Guimaraes, Zehra Güneş, Egonu, Daalderop, Kübra Akman (Ayça Aykaç, Buket Gülübay, Carutasu, Ogbogu, Derya Cebecioğlu)

Fenerbahçe Opet : Lazareva, Federovtseva, Eda Dündar, Buse Ünal, Cristina, Aslı Kalaç (Gizem Örge, Ergül Eroğlu, Meliha İsmailoğlu Diken, Carneio)

Setler : 23-25, 21-25, 21-25

Süre : 82 dakika (27,27,28)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI