UA-173638735-1
MaratonTürk

Şahinbey Belediyesi Amputee Futbol Takımı Avrupa Şampiyonu

Gaziantep Akkent Spor Köyü’nde bugün yapılan final maçında Lagia Varşova takımını 3-1 yenen Gaziantep Şahinbey Belediyesi Amputee Futbol takımı Avrupa Şampiyonu oldu.

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi’ne Türkiye ev sahipliği yaptı.

Gaziantep Akkent Spor Köyü’nde, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla coşkulu bir şekilde yapılan açılış töreninde; Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, EAFF Başkanı Mateusz Widlak da yer aldı.

Açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep’in spor şehri olma yolunda önemli adımlar attığını belirterek, “EAFF Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi’nin Gaziantep’te yapılmasından dolayı ayrı bir heyecan, ayrı bir onur duyuyoruz. Pek çok branşta değer verdiğimizi her yatırımımızda ortaya koyuyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Bakan Kasapoğlu, ayrıca 2022 Amputee Futbol Dünya Kupası’nın Türkiye’de yapılacağını da belirtti.

Sözlerine teşekkür ederek başlayan TBESF Başkanı Uztürk ise, ”Türkiye’nin bu önemli şampiyonaya ev sahipliği yapmasından dolayı son derece mutluyuz. 2019 yılında kupayı temsilcimiz Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübü, Türkiye’ye getirmişti. Bu yılki organizasyonda ülkemizi Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü temsil edecek. 5 takımın mücadele edeceği şampiyonada tüm takımlarımıza, teknik ekiplerimize, hakem ve gözlemcilerimize başarılar diliyorum. Umuyorum sağlıklı bir şekilde şampiyonanın keyfini çıkarıp, unutulmaz bir organizasyona imza atacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve JobLifes (İş Hayatı) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and JobLifes (Business Life) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI