UA-173638735-1
MaratonTürk

Red Bull Half Court şampiyonları, Atatürk ve Celal Bayar


Dünyanın en büyük sokak basketbol turnuvalarından biri olan ve Türkiye’nin en yüksek katılımcı sayısına sahip 3×3 basketbol etkinliği Red Bull Half Court’ta kazanan ekipler belli oldu. Bugün İstanbul Galataport Saat Kulesi Meydanı’nda yapılan karşılaşmalarda kadınlarda Atatürk Üniversitesi, erkeklerde ise Celal Bayar Üniversitesi şampiyon oldu.

Sokak kültürü ile basketbolu birleştiren ve her yıl amatör basketbolcuların yeteneklerini sergilediği Red Bull Half Court’ta Türkiye şampiyonları belirlendi. İstanbul Galataport Saat Kulesi Meydanı’nda gerçekleşen final müsabakaları sonucunda kadınlarda Atatürk Üniversitesi, erkeklerde ise Celal Bayar Üniversitesi takımı kupanın sahibi oldu. 

Red Bull Half Court Türkiye Finali’nde, final etabına yükselme başarısı gösteren 8 kadın ve 8 erkek basketbol takımı yeteneklerini sergiledi. Kadınlar finalinde Atatürk Üniversitesi, Gazi Üniversitesi’ni uzatma devresi sonunda 6-4’lük skorla mağlup edip zafere ulaşırken, erkekler finalinde ise Celal Bayar Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi’ni 17-11’lik skorla yenerek kupanın sahibi oldu.

Atatürk Üniversitesi

İlgiyle takip edilen Red Bull Half Court’un finalinde kıyasıya geçen müsabakaların yanı sıra kadın ve erkek kategorilerinde üç sayı yarışması da yapıldı. Kadınlarda üç sayı mücadelesinin galibi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Simay Naz Öget olurken, erkeklerde kazanan isim Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Atahan Ergül oldu. Etkinlik kapsamında düzenlenen smaç yarışmasında ise Doğuş Üniversitesi’nden Muhammed Sanyang galip geldi. Organizasyonda Alper Biçen’in de katıldığı gösteri maçı ve Ege Çubukçu konseri de izleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Celal Bayar Üniversitesi

Kadın ve erkek kategorilerinin kazanan takımları Eylül ayında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşecek olan Red Bull Half Court Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI