UA-173638735-1
MaratonTürk

Postacılar bu defa madalya için yürüdü

PTT AŞ tarafından bu yıl 51’incisi organize edilen Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali Balıkesir’de yapıldı.

PTT AŞ personeli, bu yıl 51’incisi düzenlenen Postacı Yürüyüş Yarışması kapsamında Türkiye’nin 7 bölgesinde düzenlenen yarışmalara katıldı. 366 kişinin ter döktüğü bölge elemelerinde başarılı olan 70 kişi, Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı. Balıkesir’de düzenlenen final yarışmasında kadınlarda ve erkeklerde ilk üç dereceyi alan yürüyüşçüler belli oldu.  

Türkiye Finali’nin, Balıkesir’de düzenleniyor olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Balıkesir’in kültürel değerleri ve eşsiz doğasıyla insanı kendisine hayran bıraktığını vurguladı. “PTT bünyesinde çalışan dağıtıcı arkadaşlarımız günlük en az 15 km yol kat ediyorlar. Dağıtıcı arkadaşlarımızın toplam kat ettiği mesafe ise bir günde 380 bin km’yi aşıyor ve bu mesafe Dünya ile Ay arasındaki mesafeye eşittir. Bu özverili çalışmalarımız ile biz, dünyanın neresinden olursa olsun bize teslim edilen her gönderinin vatandaşlarımıza ulaştırılmasını sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Final yarışması sonucuna göre; erkeklerde PTT Aksaray Başmüdürlüğü’nden Kadir Çolak birinci, PTT İzmir Başmüdürlüğü’nden Barış Çankır ikinci, PTT Trabzon Başmüdürlüğü’nden Kadir Öztürk üçüncü oldu. Kadınlarda ise PTT İzmir Başmüdürlüğü’nden Gülşen Çerçi birinciliği, PTT AŞ Genel Müdürlüğü’nden Nermin Arslanoğlu ikinciliği ve Gülay Kalıç ise üçüncülüğü elde etti.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, 51. Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali Ödül Töreni kapsamında da bir konuşma gerçekleştirdi. PTT AŞ’nin spora verdiği desteğe vurgu yapan Hakan Gülten “1981 yılından günümüze, katıldığımız Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması, spora verdiğimiz önemin örneklerinden yalnızca biridir. Bu vesileyle bugün gerçekleşen 2023 yılı Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali’nde dereceye giren sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyor, Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışmasında da tüm arkadaşlarımızın aynı gayreti göstereceklerine, ülkemizi ve şirketimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inandığımı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı. 

Final yarışmasında dereceye giren 8 sporcumuz, 7 ülkeden 50 sporcunun yarışacağı Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışmasına katılacak ve Türkiye’yi temsil edecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI