UA-173638735-1
MaratonTürk

Paralimpik Dünya Şampiyonasında Fiyasko !!

Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde düzenlenen ve bugün sona eren VIRTUS Para (Zihinsel Engelli) Atletizm Dünya Şampiyonasında fiyasko yaşandı.

110m Engelli yarışında birinci olan Yeşil Burun Adaları (Cape Verde) atleti Natholiy Barbosa, madalya töreni için İspanyol ve Portekizli rakipleriyle birlikte şeref kürsüsüne çıktı.

Natholiy Barbosa altın madalyasını aldıktan sonra milli marşlarının çalınmasını bekledi.

Bir süre hoparlörden gelen müziği dinledi.

Milli marşları yerine farklı bir müziğin devam ettiğini duyunca etrafına bakınmaya başladı. Ve ani bir hareketle kürsüyü terk etti.

Elleriyle durumu protesto ederek tören alanını terk etti.

Şaşkınlık içinde durumu izleyen İspanyol ve Portekizli diğer atletler bir süre kürsüde durumun düzelmesini beklediler. Ancak bir sonuç alınamayınca başka bir branşın madalya törenine geçildi.

Daha sonra Yeşil Burunlu atlet Barbosa’nın yardımıyla doğru milli marş müziğini bulan organizatörler, erkekler 110m Engelli branşı için yeniden madalya töreni yaptılar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve JobLifes (İş Hayatı) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and JobLifes (Business Life) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI