UA-173638735-1
MaratonTürk

Osman Atakan Tekin’e İstanbul Yarı Maratonu’ndan plaket / A plaque to Osman Atakan Tekin from İstanbul Half Marathon

Soldan; Milli maratoncu Yayla Günen, Osman Atakan Tekin,
İstanbul Yarı Maratonu Direktörü ve İBB Spor A.Ş. Genel Müdürü Renay Onur

Avrupa’nın en iyi 3 yarı maratonu arasında gösterilen İstanbul Yarı Maratonu (Mavi Haliç Yarı Maratonu) 30 Nisan Pazar günü koşulacak. World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) Gold Label kategorisinde yer alan koşunun basın toplantısı bugün rüzgarlı bir havada Maltepe Kenan Onuk Atletizm Pisti’nde yapıldı.

Soldan; Milli maratoncu Yayla Günen, Osman Atakan Tekin, İstanbul Yarı Maratonu Direktörü ve İBB Spor A.Ş. Genel Müdürü Renay Onur, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, 1980’li yılların Eyüp Belediye Başkanı Eyüp Uçak ve Yarı Maraton Dünya Rekortmeni Kenyalı Ruth Chebngetich.

İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Yasin Taş ve Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu ve Pazar günü koşuda ter dökecek elit atletler; Yayla Günen, Ruth Chepngetich ve Charles Kipkurui Langat‘ın da katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirildi.

Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, katılım sayısında İstanbul Yarı Maratonu tarihindeki en yüksek rakama ulaştıklarını ifade ederek “Toplam kayıt sayımız 12.300 bu alanda rekora imza attık. En yüksek kayıt sayısı geçtiğimiz yıl 10.389’du… Yüzde 16’lık bir artış ile İstanbul Yarı Maratonu tarihinde en yüksek katılımcı sayısına ulaştık. Özellikle 21K kayıt rakamlarımızda çok önemli artış yakaladık. Hemen hemen tüm kategorilerde rekor sayıda katılımcımız var.” dedi.

Konuşmalardan sonra 1987’de Mavi Haliç Yarı Maratonu (www.maratonturk.com/mavihalic) ile Türkiye’nin ilk yarı maratonunu başlatarak, İstanbul Yarı Maratonu’nun temellerini atan dönemin Eyüp Belediye Başkanı Eyüp Uçak ile Maratonun Direktörü Osman Atakan Tekin‘e spora ve koşu kültürüne verdikleri katkıdan dolayı plaket takdim edildi. Plaket alan Eyüp Uçak ve Osman Atakan Tekin, kısa bir konuşma yapıp, yıllar sonra hatırlanmanın onur ve gurur verici olduğunu söyleyerek teşekkür ettiler.


28 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI