UA-173638735-1
MaratonTürk

“O Bir Dünya Lideri” / “He is a World Leader”

“O Bir Dünya Lideri”

Fotoğraf ve Söyleşi : Hasan Kulaç

Düzenleme               : Ragıp Tekin

Halkbank Voleybol Takımı’nın Küba’lı yıldızı Fernando Hernandez ile yapılan söyleşi ve Mustafa Kemal Atatürk  hakkındaki düşünceleri…

Hernandez’in Atatürk sevgisi

Halkbank’ın sayı makinesi oyuncusu Fernando Ramos Hernandez, Atatürk’ü sevdiğini, büyük saygı duyduğunu söyledi.

Hernandez, Atatürk’le ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı:

“Bağımsızlık, vatanseverlik denince ilk akla gelen kişi. Vatanını ve halkını çok seviyordu. Sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın takdirle baktığı bir lider. Kendisine saygı duyuyorum. O’nun yattığı yer olan Anıtkabiri ziyaret ettiğimde hissettiğim duyguları anlatamam. Büyük bir değer.”

Türkiye’de voleybol gelişiyor

Türk voleybolunun gün geçtikçe güçlendiğini, AXA Sigorta Efeler Ligi’nin mücadele etmesi zor bir platform olduğuna vurgu yapan Kübalı oyuncu, Türk voleybolunun uluslararası alanda da saygı duyulan bir düzey yakaladığını dile getirdi.

Halkbank Spor Kulübü Turnuva Takımıdır

Halkbank’ın da bu güçlü ligin başarılı takımlarından biri olduğunu ifade eden ‘Nando’ lakaplı pasör çaprazı, “Bu yıl üç kulvarda yürüyoruz. Her turnuvanın ayrı bir önemi var. Hangi müsabakaya çıkarsak çıkalım, takım ona konsantre oluyor. Sonuç, çalışma tempomuza bağlı olacak. Sonunda neler olacağını birlikte göreceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Salgın voleybolu da etkiliyor

Küresel salgının tüm spor branşlarına olduğu gibi voleybolun üstüne de karabasan gibi çöktüğünü belirten Hernandez, en büyük destekçi olarak gördüğü seyircinin eksikliğini yaşadıklarını ifade etti. ‘Nando’, “Bu açığı takım olarak birbirimize sıkıca bağlanıp profesyonelliğin gereğini yaparak gidermeye çalışıyoruz. Aramızdaki bağ her geçen gün güçleniyor” diye konuştu.

Halkbank benim ikinci evim…

Halkbank’a ikinci kez geldiğini hatırlatan yıldız oyuncu, kulübün olumlu yönde geliştiğini gözlemlediğini ve yenileşmenin en önemli parçalarından birinin de “evin çocuğu” olarak simgelediği Taner Atik’in baş antrenör görevine getirilmesi olduğunu anlattı.

Voleybol’a nasıl mı başladım ?

Voleybolcu olmasaydım, avukat olurdum.

Kendi hakkında bilgiler de veren Hernandez, voleybola 11 yaşında başladığını belirterek  şunları söyledi.

“Küba Milli Takımında da oynayan babamdan çok etkilenmiştim. 15 yaşıma geldiğimde genç takımda oynamaya başlamıştım bile. Daha sonra A Milli Takıma kadar yükseldim. Ardından Avrupa macerası başladı. Söylemeliyim ki, voleybolcu olamasaydım, büyük ihtimalle avukat olurdum. Çünkü bu mesleği çok seviyor, saygı gösteriyorum.”

Voleybolda “Yükselen Değer” En iyi örnek Efe Bayram…

Kendisini, “Her zaman ön plana çıkmaktan hoşlanan, hep en iyi takımlarda oynayan bir sporcu olarak” tanımlayan yıldız oyuncu gençlere tavsiyelerde de bulundu:

“Efe Bayram diyeceğim. Voleybolda yükselmek isteyen gençler, bizden çok onu izleyip örnek alsınlar. Efe, her geçen gün daha iyi olmak için çalışmaya ve Türk voleybolcusuna güzel bir örnek. Üç sene önce genç takımdaydı, yaşı çok daha küçüktü. Bu sezon birlikte oynamaktan çok keyif alıyorum.” Diyerek gerçekleri dile getiren Fernando Hernandez  samimi bir söyleşinin ortağı oldu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve JobLifes (İş Hayatı) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and JobLifes (Business Life) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

KATEGORI