UA-173638735-1
MaratonTürk

NOSTALJİ: 20 Yıl önce bugün Şap ve Tekin’e Bangkok Maratonu’nda Kraliyet Madalyası verilmişti

ŞAP VE TEKİN’E BANGKOK’TA ONUR ÖDÜLÜ

HONORABLY AWARD TO SAP AND TEKIN IN BANGKOK IN 1999

Maraton Direktörü Songkram Kraisonthi’nin daveti üzerine, Hong Kong havayolları Cathay Pacific Türkiye Satış Müdürü Nevcivan Çetiner’in desteğiyle katıldıkları 12. Uluslararası Bangkok Maratonu’nu başarıyla tamamlayan “Spor ve Barış Elçileri” Yavuz Şap ve Osman Atakan Tekin’e Tayland’da “Onur Ödülü” verildi.

Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej’in 72. doğum yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen Bangkok Maratonu’na 20 ülkeden 10 bin atletle birlikte katılan Şap ve Tekin’e “Onur Ödülü” Kral adına General Pichit Kullavanij tarafından verildi.

21 Kasım 1999 Pazar sabahı 04.00’te (Türkiye saatiyle Cumartesi gecesi 23.00’te) Sanamchai’de başlayan Bangkok Maratonu, Pinklao Bridge, Borommaratchonnani, Nakornchaisri, Sirinthon, Sukhothai, Chaltrada Palace, Sriayuthaya, Rajadamneon, Sanamluang, Grand Palace parkurunda koşuldu.

Parkurda yer alan büyük boydaki altın renkli kraliyet armaları maratona ayrı bir görüntü veriyordu. 

Bangkok’ta yoğun trafik sebebiyle oluşan hava kirliliği sebebiyle Şap ve Tekin maraton parkurunun bazı bölgelerinde yoğunlaşan karbonmonoksit’i solumamak için koruyucu maske takmak zorunda kaldılar.

Tayland televizyonu ve THE NATION gazetesinde röportajları yayınlanan Şap ve Tekin,maratonda gösterdikleri örnek ve başarılı performansları sebebiyle 22-24 Kasım’da Bangkok’ta yapılan Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Komisyon Asya-Pasifik (UNESCAP) toplantısına davet edildiler. Bedensel engelliler için düzenlenen ve 25 ülkenin Sosyal Güvenlik Bakanlığı müsteşar ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda Fiji’li başkan Jokatama Toga tarafından komisyon üyelerine tanıtılan Şap ve Tekin, İngilizce yaptıkları etkileyici bir konuşma sonrası büyük alkış ve takdir aldılar.

6 kıtada koştukları ülke sayısını Tayland ile 19’a, maraton sayısını ise 84’e yükselterek ulaşılması güç bir rekorun da sahibi olan Şap ve Tekin, CX 301 sayılı Cathay Pacific havayolları uçağıyla Hong Kong üzerinden 24 Kasım 1999 gecesi 21.15’te Istanbul’a döndüler.

İngilizce yayınlanan Tayland gazetesi 20 Kasım 1999 tarihli THE NATION www.nationmultimedia.com ‘un yanı sıra,

10 Kasım 1999 tarihli; Akit, Ayyıldız, Cumhuriyet, Evrensel, Fanatik, Gözcü, Milliyet, Posta, Türkiye, Yeni Şafak

17 Kasım 1999 tarihli; Ayyıldız, Evrensel, Fotomaç, Gözcü, Posta, Sabah, Takvim, Türkiye, Yeni Mesaj, Yeni Şafak, Zaman

26 Kasım 1999 tarihli; Akit, Akşam, Ayyıldız, Cumhuriyet, Evrensel, Fotomaç, Milliyet, Posta, Türkiye, Yeni Mesaj

2 Aralık 1999 tarihli; Asabi, Gözcü gazeteleri de Şap ve Tekin’in Bangkok Maratonunda elde ettiği başarı ve ödüle geniş yer verip fotoğraflı haberler yayınladılar.

www.angelfire.com/stars/bkk/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI