UA-173638735-1
MaratonTürk

Mostar Köprüsü’nde Uçurum Dalışı (Cliff Diving)

Red Bull Cliff Diving World Series 2023’ün beşinci etabı Bosna Hersek’in dünyaca ünlü Mostar Köprüsü’nde gerçekleşti. Tarihi Mostar şehrinde düzenlenen yarış, etkileyici görüntülere sahne oldu. Mostar durağında kadınlar kategorisinde Kanadalı sporcu Molly Carlson, erkeklerde ise İspanyol Carlos Gimeno zafere ulaştı. 

Red Bull Cliff Diving World Series, etkileyici lokasyonlarda gerçekleştirilen atlayışlarla nefes kesmeye devam ediyor. Etkinliğin beşinci durağı ise Bosna Hersek’in dünyaca ünlü Mostar Köprüsü oldu. 

22 bin seyircinin takip ettiği etkinlikte kadınlar kategorisinde Kanaladı sporcu Molly Carlson zafere ulaşırken erkeklerde İspanyol atlayışçı Carlos Gimeno, galibiyete ulaştı. Mostar etabının ardından kadınlar genel klasmanda Rhiannan Iffland 990 puanla zirvedeki yerini koruyor. Erkekler kategorisinde ise 832 puana yükselen Rumen atlayıcı Constantin Popovici liderliğini sürdürüyor.

Dünya’nın en iyilerinin yarıştığı Red Bull Cliff Diving World Series’te sporcular, Mostar etabının ardından 19 Kasım’da Yeni Zelanda’da sezonun son atlayışlarını yapacak.

İzleyenlere heyecan dolu anlar yaşatan Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin her durağında 8 erkek, 8 kadın atlayıcı ve 4 erkek, 4 kadın joker atlayışçı olmak üzere toplam 24 sporcu, King Kahekili Kupası’nı kazanmak için kıyasıya yarışıyor. Atlayıcılar bu yıl ilk kez, atlayış şekillerinin çeşitliliğini vurgulamak amacıyla, her durakta en az 4 farklı atlayış pozisyonu sergiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI