UA-173638735-1
MaratonTürk

MBA Okullarında “Sporda Fair Play” konuğu Yılmaz Vural

Türkiye’nin lider markalarından MEDICANA güvencesiyle, eğitimin güvenilir ve güçlü markalarından olma olunda emin adımlarla ilerleyen MBA Okullarında “Sporda ve Futbolda Fair Play” konulu söyleşinin konuğu ünlü spor adamı Teknik Direktör Yılmaz Vural oldu.

MEDICANA Eğitim Grubu MBA Okullarının düzenlediği ve Beden Eğitimi Öğretmeni Elif Selvi’nin yönettiği söyleşide öğrencilerle buluşan Teknik Direktör Yılmaz Vural “Erken yaşta sporun önemine ve  gençliğin dinamizmini kullanarak sporun eğitim ile bir arada olmasına öncelik verilmesi gerektiği” üzerinde önemle durdu.

Vural “Spor özellikle de futbol toplum psikolojisini dengeleyen sosyal bir olaydır, bu nedenle Türk futbolunda alt yapının iyileştirilmesine özellikle önem verilmesi gerekir.” dedi.

MBA Okulları Çamlıca Kampüsü’nde ortaokul ve lise öğrencilerinin merak ettiği soruları içtenlikle yanıtlayan Vural, robotlaşan dünyada bir çok işi robotların yapacağını, spor ve sanat alanındaki işlerin ise bunun dışında kalarak, geleceğin meslekleri arasında olmaya devam edeceğini paylaştı.

“Spor kişinin sosyal zekasına olumlu etki eder. Özgüveni, mücadeleyi, kabullenmeyi, sevgiyi, paylaşımı kısaca kollektif yaşamı deneyimleyerek öğrenebilmenin en kolay yolu spor yapmaktır” gerçeğini ifade ederek Yılmaz Vural öğrencilerin yoğun isteği üzerine hepsine imza verdi ve birlikte fotoğraf çektirdi.

Panel sonunda MBA Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Sunay, günün anısına Yılmaz Vural’a plaket takdim etti.

MBA Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Sunay, Yılmaz Vural’a plaket takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI