UA-173638735-1
MaratonTürk

Mavi Haliç Yarı Maratonu müzesi kuruluyor

MAVİ HALİÇ YARI MARATONU MÜZESİ KURULUYOR

Türkiye Atletizm tarihinin ilk ve efsane yarı maratonu ULUSLARARASI MAVİ HALİÇ YARI MARATONU (www.maratonturk.com/mavihalic ) için müze açma çalışmalarına başlandı.

Projenin sahibi Eyüplü eski gazeteci Şener Türkmenoğlu, ilk organizasyonu 3 Mayıs 1987’de yapılan ULUSLARARASI MAVİ HALİÇ YARI MARATONU için Eyüp Belediyesi desteğiyle açacağı müze konusunda görüşme yapmak amacıyla, maratonun kurucu direktörü Osman Atakan Tekin ile bugün (16.07.2021) Üsküdar – Salacak’ta buluştu.

Efsane ULUSLARARASI MAVİ HALİÇ YARI MARATONU organizasyonunda büyük emekleri olan dönemin Eyüp Belediye Başkanı Eyüp Uçak, Başkan Yardımcısı Kemal Kemaloğlu ve Kaymakam Faik Kökan’ın da katılacağı bir toplantı yapılması da kararlaştırıldı.

ÇAĞRI . . .

1987-1993 yılları arasında yapılan ULUSLARARASI MAVİ HALİÇ YARI MARATONU’nda koşanlardan veya organizasyonda görev alanlardan, İstanbul – Eyüp’te açılacak müzeye katkıda bulunmak isteyenler maratonturk@hotmail.com e-posta adresinden iletişime geçebilirler.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve JobLifes (İş Hayatı) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and JobLifes (Business Life) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI