UA-173638735-1
MaratonTürk

Lider Eczacıbaşı 20. maçını da kazandı

RAGIP TEKİN

LİDER ECZACIBAŞI 20. MAÇINI DA KAZANDI…

Voleybol Sultanlar Liginin 20. haftasında Eczacıbaşı Dynavit, Galatasaray’ı 3-0 yendi. Eczacıbaşı oynadığı 20. maçını da kazanıp, namağlup olarak 59 puanla liderliğini sürdürüyor.

Turuncu-beyazlı takımda Tijana Boskovic’in ikiden yaptığı etkili ataklarda ürettiği 15 sayı ve İrina Voronkova’nın kazandırdığı 12 sayı, elde edilen 20. galibiyette etkili oldu. Eczacıbaşı Dynavit’li oyuncular, 2 servis ve 9 blok sayısı elde etti.

Çanakkale Zaferi’nin 108. yılında tüm kahramanlarımızı anmak adına iki takım oyuncuları da karşılaşma öncesi seremonide “Çanakkale Zaferi’nin 108. Yılında tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz” yazılı pankartla sahaya çıktı.

Eczacıbaşı Dynavit’in güçlü servisleriyle başlayan derbinin ilk setinde; turuncu beyazlılar köşe oyuncularından aldığı etkili ataklarla seti 25-19 kazandı.

Çekişmeli rallilere sahne olan karşılaşmanın ikinci setini de turuncu beyazlılar 25-23 kazandı ve durumu 2-0’a getirdi. Libero Simge Aköz, kusursuz servis karşılaması ve defanstaki etkin oyunuyla ön plana çıktı.

Son sette de rakibine şans tanımayan Eczacıbaşı Dynavit, seti 25-22 maçı da 3-0 kazandı

Galatasaray HDI Sigorta – Eczacıbaşı Dynavit: 0-3

Salon: TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu

Hakemler: Seçkin Yener, Mehmet Gül.

Galatasaray HDI Sigorta: Gamze Kılıç, Eggleston, Popovic, Vasılantonaki, İlkin Aydın, Ayçin Akyol (Bihter Dumanoğlu, Eda Kafkas, Sude Hacımustafaoğlu, Emine Arıcı, İrem Özsoy)

Eczacıbaşı Dynavit: Jacj-Kısal, Ognjenovic, Voronkova, Yasemin Güveli, Boskovic, Hande Baladın (Simge Aköz, Yaprak Erkek, Elif Şahin)

Setler: 19-25, 23-25, 22-25

Süre: 72 dakika (23,26,23)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI