UA-173638735-1
MaratonTürk

“Kulüpler ligini de geri döndüreceğiz.”

İzmir’in Selçuk Pamucak Plajında bugün (24 Eylül 2020) başlayacak U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası öncesi Türkiye Voleybol Federasyonu Kar ve Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci görüşlerini MaratonTürk’le paylaştı.

“İlginiz için özellikle teşekkür ederim. İyi ki geldiniz. Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Organizasyonu bizim ekip açısından oldukça güzel geçti diyebilirim. Ama çocuklar çok yoruldu. Gürsel Bey ile birlikte hazırlıkların başında durmak zorundaydık. Sonuç itibariyle her ne kadar özel bir organizatör olsa da , ülkemizin organizasyonu ve federasyonumuz sürekli bu organizasyonun iyi bir şekilde performe edildiğinden emin olmalıydı, katkısını da o yönde zaten koydu. Çok da başarılı bir organizasyon geçirdik. Avrupa’dan gelen delegeler de çok iyi bir organizasyon geçirdiğimizi belirttiler.

Şimdi sırada U22 Avrupa Şampiyonası var. Bu şampiyonaların öncesinde Veteranlar ve Kulüpler Türkiye şampiyonası yaptığımız için de çok mutluyuz. Aslında böyle güzel organizasyonları arka arkaya sıralamanın da faydasını büyük organizasyonlarda görüyoruz. İnşallah daha da büyük organizasyonlar yaparız.

Alt yaş grupları için hedef oluşturmak çok önemli. Çünkü bu tür organizasyonlar  gençlerimize hedef olacak organizasyonlar. Ülkemizde özellikle yapılıyor olması ve bu kadar yabancı sporcuyu görmeleri oldukça motive edici. O yüzden zaten biz bu organizasyonları ülkemizde sürekli düzenlemek istiyoruz. Yaş grupları Türkiye şampiyonaları da yapıyoruz. İleride bol bol yaş grupları Türkiye şampiyonaları, ulusal turlar yapacak ve  inşallah kulüpler ligini de geri döndüreceğiz.”

………………………………………………………………………………………………………………………………

CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Selçuk Belediyesi, Türkiye Voleybol Federasyonu, SWS Sports, Beach-It işbirliği ile 24-27 Eylül 2020 tarihlerinde Selçuk’un Pamucak Plajı’nda gerçekleştirilecek. Şampiyona 27 Eylül 2020 Pazar günü final karşılaşmaları sonrası ödül töreni ile sona erecek.

Katılan ülkeler:

Kadınlar 18 ülke 50 voleybolcu:

Almanya, Çekya, Fransa, İngiltere, İspanya, İsrail, İtalya, İsviçre, Kosova, Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovenya, Ukrayna.

Erkekler 19 ülke 60 voleybolcu:

Türkiye, Almanya, Avusturya, Çekya, İngiltere, İspanya, İsrail, İtalya, İsveç, İsviçre, Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI