UA-173638735-1
MaratonTürk

Karting’de Savaşer ve Sulyak zirvede

2022 MOTUL TÜRKİYE KARTİNG SÜPER LİGİ 4. AYAK SENİOR KATAGORİ PİLOTU SENA SAVAŞER’DEN HARİKA PERFORMANS !!

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Karting Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışı İzmit Körfez Pisti’nde koşuldu.

BlackBruin sporcusu Sena Savaşer hem genel klasmanda hem de kadınlar klasmanında göz dolduran bir performansa daha imza attı. DNR yarış takımı ile full tempo çalışmalara devam eden Savaşer sıralama turlarında istediği çekişi yakalayamamasına rağmen yarışta bunu kendi lehine çevirmeyi başaracak kadar iyi pilotaj sergiledi. İlk yarışa 8. başlayıp 2 tur içerisinde 3.’lüğe yükseldi. Tecrübeli erkek pilotlar arasında yarışan Savaşer uzun bir süre 3.’lük pozisyonunu korudu ve ilk yarışı kadınlarda 1. genel klasmanda ise 4. olarak bitirdi.

İkinci yarış için ise ikinci gridden hızlı bir start alıp 4.’lükte dayandı ve de aynı zamanda 3.’lük için mücadele etti. Hem geçiş yaptığı hem de birçok kez savunma yaptığı bu yarışı ise 4.’lüğü kıl payı kaçırarak 5.bitirmiş oldu. 3. ve son yarışa ise yine 4. pozisyondan start alan BlackBruin sporcusu yine 3.’lük için mücadele içinde oldu.

Sena Savaşer

22 tur boyunca stres altında yarışan ve hatasız savunma yapan Sena Savaşer son yarışta da 5. olarak damalı bayrak altından geçti. 17 sporcu arasından kadınlarda 1. ve genel klasmanda 5. olarak yarışlarını tamamlayan genç sporcu geçirmiş olduğu hafta sonundan birçok ders çıkardığını ve tecrübe kazandığını vurguladı.

Savaşer, Yarış Mühendisi Emre Ergökçen ve ana sponsoru BlackBruin’e destekleri için teşekkür ederek onların emeklerini boşa çıkarmadığını göstermiş oldu. Sena Savaşer’in yarışlarını ve başarısını bir süredir takip eden ve sponsor olmaya karar veren Züber ise Savaşer’e desteklerini resmi olarak göstermeye başlayacağını söyledi.

MOTUL 2022 TÜRKİYE KARTİNG  ŞAMPİYONASI JUNIOR KATEGORİ’DE LEYLA SULYAK RÜZGARI ESTİ

MOTUL 2022 Türkiye Karting Şampiyonası, 06-07 Ağustos tarihlerinde TOSFED Körfez Karting Pisti’nde Bursa Uludağ Motorsporları Kulübü (BUMOSK) tarafından düzenlendi.

2022 sezonu dördüncü karting organizasyonu, iki gün boyunca 5 ayrı kategoride üçer yarışa ev sahipliği yaptı.

20 Yılı aşkın bir süredir ülkemizde Karting sporunda Kadın sporcular başarılı olamamıştı. En son başarılı olan sporcular Raina Tahincioğlu, Melisa Tahincioğlu, Melis Çeker ve Burcu Burkut Erenkul’du. 2022’ye kadın sporcular fırtına gibi başladı. İşte bunlardan bir tanesi Leyla SULYAK.

Leyla Sulyak

Leyla Sulyak tıpkı ağabeyi Kerim Sulyak gibi bu spora gönül verdi ve bu sene Motorsporları karıyerinde ikinci sezonu. Geçtiğimiz sezon genellikle son sıralarda görmeye alıştığımız Leyla Sulyak, bu sezon İtalya’da hem antrenmanlar yaparak hem de bazı önemli yarışlara katılarak tecrübe edindi. Yeni sezona iyi bir hazırlık dönemi geçirerek başlayan Leyla Sulyak sezonun ilk yarışında gösterdiği performans ile göz doldurdu. 12 sporcunun katıldığı sezonun ilk yarışlarında Leyla Sulyak üçüncülük alarak podyuma çıkmayı hak etti. Sezonun 2. Ayak yarışı Uşak’ta koşuldu. Leyla Sulyak kötü hava şartlarından etkilenerek istediği performansa ulaşamasa da yarışları genel klasman beşincisi olarak tamamladı. Sezonun 3. Ayak yarışlarında ise aracını müthiş sürdü ve yarışları genel klasman üçüncüsü olarak tamamlayarak bu sezon ikinci kez podyuma çıktı ve kupasını aldı. Sezonun 4. Ayak yarışları geçtiğimiz hafta sonu TOSFED Körfez Yarış Pistinde gerçekleşti. Bu yarış öncesi İtalya’da yarışlara katılarak hazırlanan Leyla Sulyak, günün ilk yarışına 2. Gridden başladı. Kırmızı ışıkların sönmesiyle ilk yarış başladı ve Leyla Sulyak bu yarışta adeta rüzgar gibi esti. İlk turda Hakkı Dorum’a geçildi. 4. Turda Emir Tanju’ya da geçilince Leyla Sulyak dördüncülüğe geriledi. Yarışın 6. Turunda belki de Motorsporları tarihine geçecek bir atak sergiledi. Önündeki iki rakibini arka arkaya tek hamlede geçerek ikinciliğe yükseldi. Yarışın kalan turlarında rakiplerine geçit vermedi ve yarışı damalı bayrak altından 2. Sırada geçerek tamamladı. Yarışı kazanan Batı Ege Yıldırım bu yarışa antrenman olarak katıldı. Dolayısı ile Leyla’nın aldığı puan birincilik puanı oldu diyebiliriz.

Dynamic Racing Sporcusu Leyla Sulyak hafta sonunun 2. Yarışına bir kez daha 2. Gridden başladı ve yarış sonuna kadar ikinciliği korumayı başardı. Böylelikle 2 yarış sonunda rakiplerinden en yüksek puanı toplayan isim oldu. Son yarışta kontrollü bir sürüş tercih eden Leyla Sulyak buna rağmen 3. Olmayı başardı. Leyla Sulyak toplam 49 puanla Junior Kategori ikincisi oldu ve podyumda kupasını havaya kaldırdı. Kadınlar klasmanında ise 1. Olarak alkışları topladı. Şampiyonada Leyla Sulyak 121 Puan ile genel klasman 3. Sırasında yer alıyor. Kadınlarda ise 1. Durumda.

MOTUL 2022 Türkiye Karting Şampiyonası Eylül ayında 5. Ayak yarışları ile devam edecek.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve InnGastrolia (Otel&Gastronomi) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and InnGastrolia (Hotel&Gastronomy) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI