UA-173638735-1
MaratonTürk

Karamarinov yeniden başkan / Karamarinov re-elected

Dünya Atletizm Başkanı Sebastian Coe ve Dobromir Karamarinov.

Avrupa Atletizm Birliği’nin Belgrad’da yapılan kongresinde Dobromir Karamarinov yeniden başkanlığa seçildi.

Belgrad’daki 2023 Avrupa Atletizm Kongresi’nde yeniden seçilen Avrupa Atletizm Başkanı Dobromir Karamarinov, Cumartesi günü (22 Nisan 2023) acil planlarını özetledi.

Karamarinov, “Avrupa Atletizminin dünyadaki en güçlü kıtasal atletizm organizasyonu olduğuna inanıyorum ve Başkan olarak seçilmekten gurur duyuyorum” dedi.

“Üç önceliğim var: yarışmalar, dijitalleşme ve inovasyon ve topluluk.

“Fakat ilk adımım her zaman Üye Federasyonlarımızla ilgilenmek olacaktır. Üye Federasyonlarımızın gelişimi ve refahı benim için her zaman en önemli öncelik olacaktır.

Yeniden seçilmesi Dünya Atletizm Başkanı Sebastian Coe tarafından kutlandı ve Bölge Birliği başkanı olarak Dobromir Karamarinov, Dünya Atletizm Konseyi’nde otomatik olarak yer aldı.

European Athletics President Dobromir Karamarinov, re-elected at the 2023 European Athletics Congress in Belgrade, wasted little time in outlining his immediate plans on Saturday (22 April 2023).

“I believe European Athletics is the strongest continental athletics organisation in the world and so I am very proud to have been elected as its President,” said Karamarinov.

“I have three priorities: competitions, digitalisation and innovation, and the community.

“But my first step will always be to look to our Member Federations. For me, the development and prosperity of our Member Federations will always be the top priority.

His re-election was hailed by World Athletics President Sebastian Coe and as an Area Association president, Dobromir Karamarinov has an automatic place on the World Athletics Council.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI