UA-173638735-1
MaratonTürk

Istanbul Şampiyonu Ruth Chepngetich Nagoya’da. Ödül 250.000 $

(From L-R) Lonah Chemtai Salpeter (KEN), Mirai Waku, Yuka Ando, Rie Kawauchi,
Ruth Chepngetich (KEN), Hanae Tanaka, Sinead Diver (AUS), and Ai Hosoda

Istanbul Yarı Maratonu’nda 1.04.02 ile Dünya Rekoru kırarak şampiyon olan Kenyalı Ruth Chepngetich 13 Mart 2022 Pazar günü Japonya’da yapılacak Nagoya Kadınlar Maratonu’nda birincilik ödülü 250.000 $ için koşacak.

Basın Toplantısı Özeti: Güçlü kadın sporcular Pazar günkü Nagoya Kadınlar Maratonu’nda 250.000 ABD Doları tutarındaki dünyanın en büyük maraton birincilik ödülü için bir aradalar

Maraton sporunun en yüksek birincilik ödülünü erkeklerden ziyade kadınlara sunacağı tarihi yarışa artan ilgi

13 Mart Pazar günü yapılması planlanan ve merakla beklenen Nagoya Kadınlar Maratonu bugün Japonya’nın Nagoya kentinde davetli seçkin maratoncuların katılımıyla yarış öncesi basın toplantısı düzenledi.

Dünya Maraton Şampiyonu (2019) ve Chicago Maraton Şampiyonu (2021) Ruth Chepngetich “Nagoya Kadınlar Maratonunu tercih ettim çünkü Japonya güzel bir yer. Ortam güzel ve kadınlar olarak kendimizi cesaretlendirmeli ve daha iyisini yapmalıyız. En iyi derecemi yaparak güzel bir yarış koşmak istiyorum” dedi. Rakibi ve Tokyo Maraton Şampiyonu (2020) Lonah Chemtai Salpeter, “Burada olduğum için mutluyum. Bu benim ilk gelişim ve Pazar günü elimden gelenin en iyisini yapacağımı umuyorum. Ve tüm bayanlara en iyi dileklerimi sunuyorum” ve yarış öncesi antrenmanı sorulduğunda, “Antrenmanım iyiydi. Sekiz hafta boyunca Kenya’daydım, yani Pazar gününe hazırım. Antrenmanıma güveniyorum.” Chepngetich ve Salpeter‘le mücadele edecek olan, 10.000 m’de Tokyo 2020 Olympian’a ve Nagoya Kadınlar Maratonu 2017 ve 2020’yi iki kez ikinci sırada tamamlayan Yuka Ando, ​​“Böyle güçlü ve harika sporcularla birlikte koşacağım için heyecanlıyım. Ne kadar ileri gidebileceğimi görmek ve bir rakip olarak, zafer için elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum.”

Nagoya 2022 Kadınlar Maratonu, en iyi elit sporcuların yanı sıra Japonya’da ikamet eden genel koşucuları misafir edecek. Japonya dışında yaşayan elit olmayan koşucular, Japon hükümetinin Omicron varyantı üzerindeki sınır kısıtlamaları nedeniyle maalesef yarışa katılamayacakları için sanal maratona, Nagoya Kadınlar Çevrimiçi Maratonu 2022’ye katılmaları istendi. Sanal yarışı tamamlayanlar da dahil olmak üzere tüm bitirenlere, Tiffany & Co. kolye ve New Balance Tişörtü de dahil olmak üzere Nagoya Kadınlar Maratonunun ünlü ve popüler ödülü takdim edilecek.

Bu yıldan itibaren, Nagoya Kadınlar Maratonu’nun birincilik ödülü, maraton koşusu için dünyanın en büyük ödülü haline geldi: 250.000 ABD Doları. Tüm gözler, maraton tarihinde en yüksek para ödülünü kazanan ilk kadın sporcunun kim olacağı üzerinde. Yarış 33 ülke ve bölgede (Arjantin, Avustralya, Brezilya, Brunei, Kamboçya, Şili, Kolombiya, Mısır, Etiyopya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Endonezya, İtalya, Kenya, Makao, Malezya, Meksika, Monako, Myanmar, Namibya, Hollanda, Yeni Zelanda, Papua Yeni Gine, Filipinler, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, Tayvan, Tayland, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri) ücretsiz olarak canlı yayınlanacak. 13 Mart 2022 Pazar günü, Japonya saatiyle sabah 09:10’da (Türkiye saatiyle 03.10) başlayacak yarışı resmi web sitesinden izleyebilirsiniz. >> https://womens-marathon.nagoya/tr/broadcast.php

Katılacak maratoncuların listesi: https://womens-marathon.nagoya/en/news/20220216-1430/pdf/eliteathletes_en.pdf

Istanbul Champion Ruth Chepngetich is in Nagoya. Prize $250,000

Press Conference Highlight: Strong women athletes gather to compete in Sunday’s Nagoya Women’s Marathon for the world’s biggest marathon first prize of US$ 250,000

Growing attention to the historic race where the sport of the marathon will offer its highest first prize for women rather than men

In advance of the much-anticipated race scheduled for this Sunday, March 13, the Nagoya Women’s Marathon held a pre-race press conference for the invited elite athletes today in Nagoya, Japan.

“I chose (to run) the Nagoya Women’s Marathon because Japan is a nice place. The environment is good, and as women, we have to encourage ourselves and do better. I want to run a nice race at PB (personal best),” said World Marathon Champion (2019) and Chicago Marathon Champion (2021) Ruth Chepngetich. Her competitor and Tokyo Marathon Champion (2020) Lonah Chemtai Salpeter commented “I’m happy to be here. It’s my first time and I hope to do my best on Sunday. And I wish all the ladies all the best,” and when asked about pre-race training, she added “My training was good. I was in Kenya for eight weeks, so I’m ready for Sunday. I’m trusting my training.” Challenging Chepngetich and Salpeter from Japan, Tokyo 2020 Olympian in the 10,000m and the two-time second-place finisher of the Nagoya Women’s Marathon 2017 and 2020, Yuka Ando said “I’m excited to run with such strong and wonderful athletes. I want to try my best to see how far I can go and aim for victory as a challenger.”

In addition to the top elite athletes, the Nagoya Women’s Marathon 2022 will host general runners residing in Japan. Unfortunately, non-elite runners who live outside Japan will not be able to participate in the race on-site due to the Japanese government’s border restrictions over the Omicron variant and have been asked to join the virtual event, the Nagoya Women’s Online Marathon 2022. All finishers, including those who complete the virtual race, will be presented the famous and popular finish prize of the Nagoya Women’s Marathon, including a Tiffany & Co. pendant and a New Balance T-shirt.

Since this year, the first prize for the Nagoya Women’s Marathon has become the largest in the world for marathon running: US$ 250,000. All eyes are on who will be the first female athlete in marathon history to win the highest prize money. The race will be streamed live for free to 33 countries and regions (Argentina, Australia, Brazil, Brunei, Cambodia, Chile, Colombia, Egypt, Ethiopia, France, Germany, Hong Kong, Indonesia, Italy, Kenya, Macau, Malaysia, Mexico, Monaco, Myanmar, Namibia, Netherlands, New Zealand, Papua New Guinea, Philippines, Singapore, South Africa, South Korea, Spain, Taiwan, Thailand, United Kingdom, and United States of America) on the race’s official website at https://womens-marathon.nagoya/en/broadcast.php. Stay tuned for the race start at 9:10 a.m. on Sunday, March 13, 2022, Japanese time!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI