UA-173638735-1
MaratonTürk

İstanbul Burhan Felek Spor Tesisleri – Ekrem Koçak Atletizm Pisti

İstanbul Burhan Felek Spor Tesisleri – Ekrem Koçak Atletizm Pisti yapımı için 1986 yılında Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Genel Müdürlüğü ile Şişe-Cam Atletizm Kulübü tarafından da destek verilmiş ve o yıl kiremit rengi tartan pist ile atma ve atlama alanları yapılmıştı.

2013 yılında yeniden yapılacak diye tribünler dahil tesisin tamamı yıkılmıştı. Rahmetli Zeki Müren’in “Kahır Mektubu” isimli şarkısında söylediği “Bekle, bekle, beklemekten usandım artık” misali, herkes o günden bu güne tesisin yapılmasını beklemekten gerçekten usanmıştı.

Aradan tam 7 sene geçti . . . Ve nihayet, önce tribünler ve sonra da, bu defa mavi renkli olarak, tartan pist ile atma ve atlama alanları yapıldı. 8 Şubat 2020 Cumartesi günü Cumhurbaşkanı’nın da katılımıyla yapılan törenle, hizmete açılışı resmen deklere edilmiş oldu.

7 sene gibi çoook uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen, tesisin yapımında emeği geçen herkesi kutluyoruz.

Ancak . . . Projeyi kimler hazırladı ? Özellikle tribün projelerini ?

Öyle ki, tribündeki seyirciler önlerinde 7. ve 8. kulvarda koşan atletleri göremiyorlar !!!

8. kulvarın yanında “Ölüm Tehlikesi” olduğu belirtilen jeneratörün ne işi var ? Bir atlet ayağı takılıp düşer ve jeneratör tesisine çarparsa sonuç ne olabilir ?

Tribün yağmur suları plastik borularla tartan piste akıtılıyor !!! Bir süre sonra bu sistem tartan pistin şişmesine sebep olmayacak mı ?

Aydınlatma pilonları dikildi. Ne zaman kullanılacaklar ? Bir öneri getirelim. Atletizm’e ilgiyi arttırmak ve sevdirmek için bahar aylarından itibaren geceleri ışıklar altında yarışlar düzenlensin, özel programlarla hem yarışmacı ve hem de seyirci olarak halkın katılımı sağlansın. Kadın-Erkek halkın katılımıyla, seriler halinde yaş gruplarında 10 veya 15 dakikalık zamana karşı koşular düzenlensin. Koşular sonunda koşulan mesafe ölçülerek genel klasman belirlenir. NOT: Bu proje dosyası MaratonTürk’te mevcuttur.

100 metre start çizgisine yazılan bu numaralar da ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI