UA-173638735-1
MaratonTürk

İstanbul Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda korku dolu anlar

2-5 Mart tarihleri arasında İstanbul Ataköy’de düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda korku dolu anlar yaşandı. Son günün son yarışı olan 60m engelli finalinde İspanyol atlet Enrique Llopis, yürekleri ağıza getirdi.

22 yaşındaki atlet, son engele takılınca yere düştü ve kafasını yere çarptıktan sonra pistte hareketsiz şekilde kaldı. Hakemler ve sağlık görevlileri anında duruma müdahale ederken, İspanyol sporcunun etrafı beyaz bir örtüyle çevirildi.

Ataköy Spor Salonu’ndaki herkes şok yaşadı. MaratonTürk Genel Yayın Yönetmeni Osman Atakan Tekin‘in de basın tribününden izlediği olay sebebiyle salonda bir ölüm sessizliği oluştu. 5 dakika kadar süren müdahale sonunda bir görevlinin başparmağını kaldırarak iyi sinyali vermesinin üzerine, salondaki ölüm sessizliğinin yerini sevinç dolu alkışlar aldı.

Sedyeye alınan İspanyol atlet en yakın hastahaneye götürüldü. Hemen arkasından Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar ve takiben atletin babası da hastahaneye gittiler.

Yapılan açıklamalardan İspanyol atlet Enrique Llopis’in bilincinin yerinde olduğu ve kısa sürede hastahaneden evine gideceği öğrenildi.

Fotoğraflar : Gözcü / AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI