UA-173638735-1
MaratonTürk

İstanbul Atletizm Kulübü’nün büyük başarısı…/ The great success of Istanbul Athletics Club…

İstanbul Atletizm Kulübü’nün büyük başarısı…

Türk atletizminde yeni bir ışık sloganıyla yola çıkan İstanbul Atletizm Spor Kulübü katıldığı Trabzon Yarı Maratonu’nda da adından başarıyla söz ettirdi.

Katıldıkları ilk yarış olan 11. Uğur Mumcu yol koşusunda başarılı sonuçlar alan İstanbul Atletizm Kulübü hedeflerine adım adım yaklaşıyor.

Sadece masterleri değil 7’den 77’ye her yaştan sporcuları bünyesine katmayı hedefleyen kulüp Zeytinburnu’ndaki ofisinin resmi açılışını 27 Mart’taki İstanbul Yarı Maratonu öncesi, 26 Mart 2022 Cumartesi günü yapacak.

Alanya Yarı Maratonu’na Koray Het, Kerem Yetişir, İsmet Özler, Muzaffer Ceyhan ve Mustafa Atma’dan oluşan takımla katılan İstanbul Atletizm Kulübü 3. olarak adından söz ettirdi.

Sporu  özellikle atletizmi tabana yaymaya çalışacaklarını söyleyen kulüp başkanı Mustafa Atma, 11 kişiyle katıldıkları Trabzon Yarı Maratonu’ndan 6 kupayla döndüklerini belirtti. Geçtigimiz günlerde 800-1500-3000 metre salon Türkiye rekoru kıran Levent Kuva yaş grubunda 3., Cemalettin Suntur 1., Özlem Kırlı 2., Saim Erdoğan da 2. oldu. Yıldız erkeklerde, 2005 doğumlu genç sporcumuz Hüseyin Açay 2. olarak gelecek yarışlar için büyük umutlar vadettiğini gösterdi.

Resim önizlemesi

10.6 km kategorisinde ise Erdem Akdoğan 1., Halil Özsoy 2. olarak kürsüye çıktılar.

Türk atletizmini layık olduğu seviyeye çıkarmak için kolları sıvadık diyen kulüp başkanı Atma, önümüzdeki yarışlar için çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz, dedi. 

İlk toplantısını Trabzon’da yapan kulüpte, Levent Kuva’nın rekor kırması ile kulübün başarılı atletlerinden Özlem Kırlı’nın yaş gününü kutlarken, Yücel Aydın ile antrenörlük sözleşmesi imzalandı.

Yapılan görev dağılımında genel kaptanlığa Ercan Kitapçıoğlu, Levent Kuva da takım kaptanlığına getirildi. Koray Het maraton direktörü, İsmet Özler ile Selim Korkmaz ultra sorumlusu, İbrahim Kökün antrenör, Saim Erdoğan araç ve koordinasyon sorumlusu olarak görev alırken, Erdem Akdoğan da basın yayın sorumlusu oldu… Antalya Maratonu’nda da Buğrahan Cemil Uslu 3 saatlik derecesiyle genel klasmanda 17. olarak büyük bir başarıya imza attı…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve InnGastrolia (Otel&Gastronomi) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and InnGastrolia (Hotel&Gastronomy) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI