UA-173638735-1
MaratonTürk

Bugün Yapılan Hatay Barış Koşusu Sonuçları / Results of Hatay Peace Run Which Was Held Today

Hatay Barış Koşusu, 10km bugün yapıldı. Tüm sonuçlar için tıklayınız >> http://hatay.argeus.events

Koşu Severlerin Yeni Adresi: Hatay

Binlerce yıllık geçmişi ile onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay, barış için bir araya gelecek misafirlerini ikinci kez ağırlamaya hazırlanıyor.

17 Mart 2019 tarihinde Ali İsmail Korkmaz Vakfı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek 2. Hatay Barış Koşusu‘nda adımlar yine barış adına atılacak Antakya sokaklarında. Geçen yıl 750 koşucunun katıldığı organizasyonda amaç, her yıl daha da kalabalıklaşarak dostluğun ve beraber yol almanın yarattığı gücü herkesin hissedebilmesini sağlamak.

Unesco tarafından Gastronomi Şehri ilan edilen ve büyük bir heyecanla 2021 yılındaki Expo Fuarı’na hazırlanan Hatay, sporu ve tarihi bir araya getiren bu koşuyu da bünyesine katarak cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Defne Belediyesi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından da desteklenip, bu yıl ilk kez koşulacak olan Hatay Barış Koşusu’nda 10 km’lik parkurun yanı sıra 4 km’lik Halk Koşusu da bulunuyor.

Antakya Parkı’ndan başlayıp, ‘dünyada ışıklandırılan ilk cadde’ ünvanını taşıyan Kurtuluş’tan geçecek olan koşu, Asi Nehri’nden Habib-i Neccar’a uzanan büyüleyici parkurunda katılımcıları medeniyetlerin zenginliğine taşırken, tarih kokan sokaklar kardeşliğe, dostluğa, birlikteliğe koşanlarla dolacak.

Hatay, ‘Düşlerinde Özgür Dünya’ olanları, yepyeni bir coğrafyada kendi sınırlarını aşarak daha da özgürleşmek isteyenleri bekliyor.

Kayıt ve daha detaylı bilgi için: www.bariskosusu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI