UA-173638735-1
MaratonTürk

Harika Eczacıbaşı…


HARİKA  ECZACIBAŞI…

Voleybol Sultanlar Ligi 7. haftanın maçında Eczacıbaşı Dynavit, Galatasaray’ı 3-0 yendi. Eczacıbaşı Dynavit 7. maçını da kazanarak namağlup Liderliğini sürdürdü. Maçın yıldızı Boskovic 24 sayı üreterek maçın “En Skorer” sporcusu oldu. Bu sezonun yeni transferi Rus Voronkova da 11 sayı üretti.

Birinci sete Galatasaray iyi başladı. Vasilantonaki ile etkili olunca sarı-kırmızılı takım skoru 5-2 yaptı. Fakat Eczacıbaşı oyunu bırakmadı. Yakaladığı 3 sayılık seri ile skoru 10-10 da eşitledi. Eczacıbaşı, takım starları Boskovic ve Voronkova ile köşelerden yaptıkları smaçlarla sayı üreterek öne geçmesine rağmen bu kez Galatasaray skoru 22-22’de eşitliği sağlayan taraf oldu. Bundan sonra karşılıklı atak ve sayılarla süren oyunu Boskovic’in sayıları sona erdirdi. Seti Eczacıbaşı Dynavit 31-29 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete fırtına gibi giriş yapan Eczacıbaşı, attığı smaç servisler sonrası skoru bir anda 6-0 yaptı. Turuncu-beyazlı takımın attığı smaç servisler karşısında oyun kurmakta zorlanan Galatasaray aradaki farkı kapatamadı. Eczacıbaşı etkili ataklarına defans başarısı ile file üstü etkinliğini de ekledi, bu nedenle seti 25-15 gibi açık farkla kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sette Eczacıbaşı üstünlüğü tekrar ele geçirdi. Starları Boskovic ve Voronkova’nın ürettiği sayılar ile 22-18 geldi. Galatasaray rakibin hatalarını da değerlendirince skor bir anda 22-22 de eşitlendi. Seti vermek istemeyen Eczacıbaşı Hande’nin servis sayıları ile skoru belirledi. Eczacıbaşı seti 25-22, maçı da 3-0 kazandı.

Voleybol : Sultanlar Ligi

Eczacıbaşı Dynavit :  3 – Galatasaray :   0

Setler :  31-29,  25-15,  25-22

Süre    :  83 dakika (33,21,28)

Salon   : Eczacıbaşı Spor Salonu

Hakemler : Erdal Akıncı, Mehmet Topal

Eczacıbaşı Dynavit : Elif Şahin, Voronkova, Beyza Arıcı, Boskovic, Hande Baladın, Jack-Kısal (Simge Aköz, Yaprak Erkek, Saliha Şahin, Fabris)

Galatasaray : Popovic, Bell, Vasilantonaki, Ayçın Akyol, Gamze Kılıç, İlkin Aydın (Gizem Güreşen, Sude Hacımustafaoğlu, Karmen Aksoy, Eda Kafkas, Beren Yeşilırmak)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI