UA-173638735-1
MaratonTürk

Halkbank’tan Örnek Davranış / Sample Behavior from Halkbank

Halkbank’tan örnek davranış.

Elde ettiği başarılarla camiasının takdirini kazanan, altyapılara verdiği önemle sporun sağladığı sosyal faydayı çocuklara yansıtan Halkbank Spor Kulübü, bu anlamda bir adım daha attı.

Sporcular, teknik heyet ve kulüp çalışanları yürüme engelli bir öğrenciye tekerlekli sandalye hediye etti.

Süreç şöyle gelişti:

Halkbank Spor Kulübü Organizasyon Grubu toplantısında Antrenör Şaban Ergün, Şehit Mutlu Can Kılıç Orta Ortaokulunda, yürüme engelli, evde eğitim alan bir öğrencinin varlığından söz etti. Üstelik uygun bir sandalyeye sahip olamaması vücudunda başka problemler de yaratmıştı.

Grup refleks olarak bu öğrenciye bir tekerlekli sandalye alıp armağan etme fikrini geliştirdi.

Fikir takımlar ve çalışanlara açıklandığında gerekli meblağ hemen toparlandı. Bu arada tedarikçi firma ile görüşülüp sandalyenin kullanıcıya uygun bir şekle getirilmesi sağlandı.

Tekerlekli sandalyenin teslim edileceği günkü heyecan tarifsizdi.

Takımlar antrenmanda olduğundan, Kulüp Müdürü Ali Şenocak ve kulüp çalışanları ihtiyaç sahibi öğrenci Ecrin Sude Dumlu’nun evine konuk oldu. Sandalyeye oturduğunda Ecrin’nin mutluluğu görülmeye değerdi. Ecrin’in mutluluğu, armağan edilen Halkbank forma, tişört ve eşofmanı ile bir kat daha arttı. Okul yönetimi ve öğretmeninin hazırlattığı pasta mutlu günü taçlandırdı.

Bir kampanya başlatılsın,

Kulüp Müdürü Ali Şenocak, “Ecrin, bundan böyle kulübümüzün kızı. Elimiz üzerinde olacak. Müsait olduğunda, Ankara’daki tüm maçlarımızda kendisini, ailesi ve okulunu misafir edeceğiz” dediğinde Ecrin’in gözleri parlıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI