UA-173638735-1
MaratonTürk

Halkbank kulüplerarası dünya şampiyonasında

RAGIP TEKİN

TÜRKİYE’nin GURURU HALKBANK

HALKBANK KULÜPLERARASI DÜNYA ŞAMPİYONASINDA…

FIVB 2023 Kulüplerarası Erkekler Voleybol Dünya Şampiyonası’na Türkiye’den ilk kez HALKBANK Voleybol Takımı katılacak.

Türkiye’de 23 Mart 2014 günü erkekler voleybolda CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Rusya’nın Belegorie Belgorod  takımı ile final oynayan ilk Türk Takımı olan ve Avrupa Şampiyonlar Ligi ikincisi olarak voleybol tarihine adını yazdıran  Halkbank takımı olmuştu.

Bu arada; Halkbank 2013 yılında finalde İtalyan Latina takımını yenerek, Türkiye’de CEV Cup kazanan ilk erkek voleybol takımıdır.

Şimdi; 6-10 Aralık 2023 tarihlerinde Hindistan’da oynanacak olan Kulüplerarası Dünya Şampiyonası’na Türkiye’den Halkbank Takımının yanı sıra, Sir Safety SUSA Perugia (İtalya), Suntory Sunbird (Japonya), Sada Cruzeira Volei (Brezilya), İtambe Minas (Brezilya),  Ahmedabad Defenders (Hindistan) takımları katılıyor.

HALKBANK Voleybol Takımı Hindistan’daki şampiyonada, antrenör Slobodan KOVAC (Sırbistan) yönetiminde; pasör (13) Micah Ma’a (ABD), (2) Gordon PERRİN (Kanada), (14) Nimir ABDEL-AZİZ (Hollanda), (9) Earvin NGAPETH (Fransa), (5) Mert MATİC (Bosna-Hersek asıllı Türk), Libero (8) Volkan DÖNE’den oluşan kadrosu ile mücadele edecektir diye düşünüyorum!

One thought on “Halkbank kulüplerarası dünya şampiyonasında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI