UA-173638735-1
MaratonTürk

“Geçmişine değer vermeyenler geleceklerine yön veremezler”

Necdet Ayaz, eski milli atlet

GEÇMİŞİNE DEĞER VERMEYENLER GELECEKLERİNE YÖN VEREMEZLER

MaratonTürk‘ün saygıdeğer okurlarına bu yazımda da 2022 yılında kutlanması gereken iki önemli tarihten bahsedeceğim.

İlki Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos’ ta başlattığı, 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanan “Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi”nin 100. yılı, ikincisi de sporların temeli, Olimpiyat oyunlarının da can damarı olarak değerlendirilen atletizmin federe olmasının 100. yılıdır.

Türk Milletinin varlık sebeplerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılının yurt genelinde birçok etkinlikle kutlanması, Anıtkabir törenine devlet büyüklerimizin katılmış olması gurur veren bir durumdur. Anıtkabir törenine katılan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi, İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i, siyasi parti temsilcilerini ve her yıl olduğu gibi 100.yılında da coşkulu katılım sağlayan yüce Türk milletini kutluyorum.

Ancak sporların temeli, olimpiyat oyunlarının ise can damarı olarak kabul gören Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 100. yılının, 2022 faaliyet programına konulmamış olması üzüntü veren bir durumdur. Türkiye Atletizm federasyonunun 100. Yılının kutlanmıyor olması bana göre iyi niyetten yoksun bir durumdur. Çünkü Türk Atletizminin 100 yıllık şanlı ve saygın mazisine saygı duymak öncelikle mevcut yöneticilerin görevi olmalıdır.

Bu günlere gelmeme vesile olan, atletizme olan sözde değil özde bağlılığımın gereği olarak, 1922 yılından günümüze kadar olan sürede katkı sağlayan, başta federasyon başkanlarına, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda önemli başarılar kazanan sporculara, antrenör ve spor kulüp başkanlarına saygı minnet ve şükran duymak, bizlerin vefa borcu olmalıdır. Bu nedenle mensubu olmaktan gurur duyduğum Türk Atletizminin gelişmesine katkı sağlamış olan ve ebediyete intikal etmiş olan değerlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olanlara da sağlık ve esenlik diliyorum.  

Ancak son birkaç yıldır ülkemizde organize edilen yarışmalarda manipüle edilen derecelerin Dünya Atletizm Federasyonları Birliğince “WA” inceleniyor olmasının yanı sıra, 64 yıldır Türk atletizmine hizmet eden Ankara’daki Naili Moran Atletizm Sahası’nın 100. Yılımızda yıkılması üzüntümüzü artırmıştır. Ne zaman ve nerede yapılacağının bilinmiyor olması ise manidar bir durumdur.        

Atletizmi sözde değil özde seven, ona hizmeti de vefa borcu olarak gören biri olarak, Türkiye Atletizm Federasyonumuzun 100. yılını kutluyorum. Mevcut yöneticilere de geçmişine değer vermeyenlerin geleceklerine yön veremeyecekleri sözünü hatırlatarak yazımı bitiriyorum. 

Saygılarımla,   

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sports), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI