UA-173638735-1
MaratonTürk

Galatasaray, Bolu Belediye’ye karşı zorlansa da kazandı

SULTANLAR VOLEYBOL LİGİNDE, GALATASARAY HDI SİGORTA – BOLU BELEDİYE 3-1

Bolu Belediye takımı yeni transferleri Casanova Nadia ile oyuna iyi başladı. Pasör Cansu da eski takımına karşı bu sette güzel paslarıyla oyuna renk kattı.

Bolu Belediye çoklu hücumlarla çeşitli oyun kurma yöntemleriyle ayrıca kuvvet ve sürati en kısa zamanda sergileyerek Galatasaray HDI Sigorta’ya üstünlük sağladı.

Galatasaray özellikle yerini bulmayan paslar yüzünden defansta da başarılı olamayınca seti 25-22 Bolu Belediye kazandı.

İkinci sette Galatasaray’da pasör Gamze pasları iyi kullanınca sayılar 7-3 oldu. Galatasaray birinci sette çoklu hücum oyunu oynayamamıştı. Bu sette arkadan ve ortadan smaçlar ve iyi servislerle İlkin’i de yerinde kullanarak seti 22-14 aldı.
Bolu Belediye’de Casanova servis, arkadaki oyuncular da defans hataları yapınca drum 1-1 oldu.

Üçüncü sette Galatasaray’dan pasör Gamze yüksek paslarıyla göze hoş gelen seyri ve zevki sergileyince sayılar 12-4’e geldi. Galatasaray’ın çabuk oyunu ile sonuç 25-15 ve setler de 2-1 oldu.

Bolu Belediye toparlandı. Galatasaray içeriye gelen topları savunamayınca ve servis hataları yüzünden sayılar 16-14’e geldi. Galatasaray ortadan ve arkadan hücumlarla sonuca gitti. Bolu Belediyesi’nde Casanova Nadia’nın oyundan düşmesi de sonucu 25-21’e getirdi ve maçı Galatasaray HDI Sigorta 3-1 kazandı.

Dr. Ahmet Keten
İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI