UA-173638735-1
MaratonTürk

Fenerbahçe Opet, Vakıfbank’ı evinde sürklase etti / Fenerbahce Opet defeated Vakıfbank at home

RAGIP TEKİN

SARI MELEKLER’İN ZAFERİ

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi 3.hafta derbi karşılaşmasında ilk seti kaybetmesine rağmen çok çekişmeli geçen oyunda Fenerbahçe Opet, Vakıfbank’ı 3-1 yendi. Maçta En Skorer isim Fenerbahçe Opet’in Rus oyuncusu Arina Fedorovtseva (24 sayı) oldu.

Birinci sete Vakıfbank iyi başladı Haak ikiden, Zehra ortadan ataklar yaparak sayı buldu. Başarılı defans yapan ve etkili servis atan sarı-siyahlı takımı Fenerbahçe 14. sayıda yakaladı ve seriyi 22. sayıya kadar önde götürdü. Vakıfbank 23’te öne geçmesine rağmen Fenerbahçe 24-24’te eşitliği sağladı. Bu skordan sonra karşılıklı sayılarla süren oyunda Vakıfbank, Hakley’in 30. Kübra’nın 31. sayısı ile sete noktayı koydu ve 31-29 kazanıp, 1-0 öne geçti.

İkinci sette Vakıfbank etkili ataklar ile öne geçti. Skoru 7-1 yapmasına rağmen Fenerbahçe’nin Fedorovtseva ile atakları çok etkili oldu ve Fenerbahçe skoru 17-17’de eşitledi. Fenerbahçe etkili bloklarla rakibi tuttu. Vakıfbank Zehra ile skoru 24-24’te eşitlemesine rağmen çok çekişmeli geçen oyunda bu kez Fenerbahçe Opet seti 31-29 kazanarak skoru eşitledi 1-1

Üçüncü set oyuna Fenerbahçe iyi başlayan taraf oldu. Rus oyuncu Fedorovtseva’nın fark yaratan atakları ile ürettiği sayılar sonucunda Fenerbahçe Opet bu seti de 25-19 kazandı ve 2-1 öne geçti.

Dördüncü set Fenerbahçe Fedorovtseva ile çok etkili servisler atarak direkt sayılar elde etti. Lazereva ikiden atakları, Eda ile Popovic’in blokları sayı olunca bu sette çok üstün oyun sergileyen Fenerbahçe Opet seti 25-14, maçı da 3-1 kazandı.

VAKIFBANK : 1 – FENERBAHÇE OPET : 3

SALON : Vakıfbank Spor Sarayı
HAKEMLER : Nurper Özbar, Recep Karakoç

VAKIFBANK : Kübra Çalışkan, Cansu Özbay, Gabriela, Zehra Güneş, İsabelle Haak, Hakley, (Ayça Aykaç, Buket Gülübay, Meryem Boz, Tuğba Şenoğlu, Oğbagu, Derya Cebecioğlu)

FENERBAHÇE OPET : Fedorovtseva, Popovic, Lazereva, Meliha İsmailoğlu, Eda Erdem, Buse Ünal, (Gizem Örge, Naz Akyol, Cristina, Dicle Babat)

SETLER : 31-29, 29-31, 19-25, 14-25
SÜRE : 128 dakika (36+41+27+24)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda) ve Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) and Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI