UA-173638735-1
MaratonTürk

Fenerbahçe İşi Zora Soktu / Fenerbahçe Made A Big Mistake

Fenerbahçe işi zora soktu . . .

Fenerbahçe Made A Big Mistake

İspanya’da dün başlayan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye’yi erkeklerde Fenerbahçe, kadınlarda Enka temsil ediyor.
İlk gün yarışlarında Fenerbahçe önde götürdüğü yarışlarda büyük bir hata yaparak, şampiyonlukta rakibi olan ev sahibi İspanyol Castellon takımına 7 puan hediye etti.
Saat 18.00’de koşulan 400m Engelli yarışında Fenerbahçeli Aron Koech 1. gelerek 8 puan kazandı. Castellon 2. oldu ve 7 puan kazandı.

Saat 19.15’te koşulan 400m yarışında yine Aron Koech koştu ve bu defa 8. gelerek 1 puan kazandı. Bu yarışta Castellon 1. oldu ve 8 puan kazandı.
Aron Koech’in bir saat arayla iki yarışta da koşturulması büyük hata oldu. Yorgun olan Aron Koech tüm rakiplerine geçildi. Oysa Castellon bu hatayı yapmadı ve iki değişik isimle yarışları tamamlayıp toplam 15 puan aldı. Fenerbahçe ise bu iki yarışdan toplam 9 puan alabildi.

Şampiyona bugün sona erecek. Fenerbahçe için henüz ikincilik de garanti değil. Bir puan arkadan Portekiz temsilcisi Benfica geliyor.
Temenni edelim ki, aradaki puan farkı kapansın ve Fenerbahçe Avrupa Şampiyonu olsun.

Kadınlarda Enka bir puan farkla ikinci sırada bulunuyor. İşleri daha kolay. İkincilikleri garanti durumda. Zira üçüncü durumdaki Çekya temsilcisi ile arada 27 puan fark var.

Fenerbahçe’ye ve Enka’ya başarılar diliyor, iki takımımızı da Avrupa Şampiyonu olarak alkışlamayı arzu ediyoruz.

Bugün 17.20’de başlayacak yarışların programına bu linkten ulaşılabilir.

http://www.rfea.es/competi/result2019/airelibre/CpE_clubes/C08.26052019.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI