UA-173638735-1
MaratonTürk

Fenerbahçe ile Galatasaray “2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası” Voleybol maçında karşı karşıya…

2018-2019 voleybol sezonunda Efeler Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe HDI Sigorta ile AXA Sigorta Kupa Voley finalisti Galatasaray HDI Sigorta takımları arasında yarın (23 Ekim 2019, Çarşamba), saat 19.00’da, Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak, “2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası” müsabakasının medya toplantısı, bugün (22 Ekim 2019, Salı), TVF Başkent Voleybol Salonu’nda bulunan toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıya; TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Fenerbahçe HDI Sigorta Takım Kaptanı Ulaş Kıyak, Fenerbahçe HDI Sigorta Başantrenörü Mariusz Sordyl, Galatasaray HDI Sigorta Takım Kaptanı Selçuk Keskin ve Galatasaray HDI Sigorta Başantrenörü Nedim Özbey katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, “Ülkemizin iki güzide köklü takımı olan Fenerbahçe HDI Sigorta ile Galatasaray HDI Sigorta, yarın Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nda karşı karşıya gelecek. Seyir ve mücadele gücü yüksek, güzel bir karşılaşma olacağı inancındayız. Tüm Ankara seyircisini bu önemli müsabakayı tribünden takip etmeye davet ediyoruz. Karşılaşmanın adının Fenerbahçe-Galatasaray olması da ayrı bir önem taşıyor. Şampiyonlar Kupası’na son yıllarda büyük destek veren Spor Toto Teşkilatı’na voleybola katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Saat 19.00’da başlayacak bu önemli mücadeleyi voleybolun dostu ve her zaman voleybolun yanında olan TRT SPOR naklen yayınlayacak. Lig ve kupa karşılaşmalarını, voleybol severler ile buluşturan TRT’ye de buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Şimdiden her iki takıma da başarılar diliyor, kazasız belasız bir mücadele olmasını temenni ediyorum” dedi.

TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Göksu ayrıca; Efeler Ligi’ne isim sponsoru olan AXA Sigorta’ya teşekkür ederek; yeni sezondan itibaren Efeler Ligi’nin adının “AXA Sigorta Efeler Ligi” olacağını belirtti.

TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu’dan sonra söz alan Fenerbahçe HDI Sigorta Takım Kaptanı Ulaş Kıyak, “Öncelikle 2019-2020 voleybol sezonunun hayırlı olmasını diliyor, bütün oyuncu arkadaşlarıma sakatlıksız, sorunsuz bir sezon olmasını diliyorum. Geçtiğimiz sezon, iki takım arasında kıran kırana bir mücadele oldu. İki takım arasında 100 yıla aşkın bir süredir devam eden bir rekabet var. Yarın oynayacağımız ve TRT ekranlarından tüm voleybol severlere ulaşacağı mücadeleyi hak eden tarafın kazanmasını ve kazasız belasız centilmence bir mücadele olmasını temenni ediyorum. Umarım kazanan taraf biz oluruz ve sezona güzel bir başlangıç yaparız. Ayrıca; AXA Sigorta’ya da ligimize isim sponsoru olarak voleybola destek oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Fenerbahçe HDI Sigorta Başantrenörü Mariusz Sordly ise; “Yarın oynayacağımız karşılaşma ile yeni sezona merhaba diyeceğimiz için mutluyum. Bizim adımıza özel bir gün olacak. Bu karşılaşma televizyon aracılığı ile de geniş bir kitleye ulaşacak. Salonda coşkulu bir taraftar grubunun olacağına eminim.Kupayı kazanabilmek adına en iyi performansımız ile sahada yer alacağız.” şeklinde konuştu.

Galatasaray HDI Sigorta Takım Kaptanı Selçuk Keskin, “2019-2020 voleybol sezonunun herkese hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bizim için ve kulübümüz adına çok önemli bir karşılaşma olacak. Derbilerin havası her zaman çok özeldir. Bunun bilincindeyiz. Centilmence bir mücadele olacağını düşünüyorum. Fenerbahçe HDI Sigorta ile oynadığımız her karşılaşma seyri yüksek mücadelelere sahne oluyor. Sezonun başlaması için sabırsızlanıyoruz. Taraftarlarımız ile uzun bir aradan sonra yeniden beraber olacağız. Bütün taraftarlarımızın desteğini arkamızda hissetmek istiyoruz. Umarım kupayı kazanan taraf biz olur ve sezona güzel bir başlangıç yaparız” dedi.

Galatasaray HDI Sigorta Başantrenörü Nedim Özbey ise; “İki takım arasındaki ebedi ve ezeli rekabetin ortaya çıkartmış olduğu sonucun yarın oynanacak Spor Toto Şampiyonlar Kupası mücadelesinde de Türk voleyboluna en iyi şekilde yansıyacağına inanıyorum. Her iki kulübünde erkek voleybolunun marka değerini yükseltiğini düşünüyor, centilmence bir mücadele olmasını temenni ediyorum. Kupayı kazanmak istiyoruz. Her iki takımı da başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI