UA-173638735-1
MaratonTürk

Eczacıbaşı Vakıfbank’ı ezdi, geçti…

Ragıp Tekin

Eczacıbaşı Vakıfbank’ı ezdi, geçti…

Voleybol Sultanlar Ligi 5. haftasının derbi maçında Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank’ı 3-0 yendi.

Eczacıbaşı 5. maçını da kazanarak Sultanlar Liginde yenilgi almadan Lider.

Vakıfbank karşısında iki senedir galibiyet alamayan Eczacıbaşı Dynavit rövanşı alırken rakibini ezdi, geçti.

Birinci set, oyuna çok hızlı başlayan Eczacıbaşı etkili servisler atarak rakibin oyun düzenini bozdu ve oyun kurmasını önledi. Boskovic ikiden, Hande dörtten çok etkili ataklar yaparak sayı üretti. Vakıfbank’ın hücumları blokta ve defansta önlenince Eczacıbaşı seti 25-17 kazanıp, 1-0 öne geçti.

İkinci set, karşılıklı sayılarla süren oyunda yıldızlaşan Boskovic kazandırdığı sayılar ile öne çıktı. Vakıfbank Egonu ile karşılık vermeye çalıştı, fakat Hande, Voronkova ve Jack’ın atakları ile Vakıfbank’ın öne geçmesine fırsat tanımayan Eczacıbaşı seti 25-21 kazandı ve durum 2-0 oldu.

Üçüncü set, Eczacıbaşı etkili servis atmaya devam etti. Boskovic ve Voronkova’nın atakları devam edince öne geçen taraf turuncu-beyazlı takım oldu. Vakıfbank Egonu ile rakibini 11. sayıda yakalayıp eşitliği bulmasına rağmen, pasör Elif ve Libero Simge de oyun içinde başarılı olunca, Boskovic oyuna noktayı koydu. Seti 25-20 maçı da 3-0 Eczacıbaşı Dynavit Kazandı.

Eczacıbaşı Dynavit : 3 – Vakıfbank : 0

Salon : Eczacıbaşı Spor Salonu

Hakemler: Ozan Sarıkaya, Mehmet Gül

Eczacıbaşı Dynavit : Elif Şahin, Voronkova, Beyza Arıcı, Boskovic, Hande Baladın, Jack-Kısal (Simge Aköz, Saliha Şahin, Yaprak Erkek)

Vakıfbank : Cansu Özbay, Guimaraes, Zehra Güneş, Egonu, Deaalderop, Kübra Akman (Ayça Aykaç, Buket Gülübay, Karutasu, Bajema. Derya Cebecioğlu, Aylin Acar, Bahar Akbay)

Setler : 25-17, 25-21, 25-20

Süre :76 dakika (22,25,29)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI