UA-173638735-1
MaratonTürk

Eczacıbaşı Şampiyonlar Liginde

RAGIP TEKİN

ECZACIBAŞI ŞAMPİYONLAR LİGİNDE…

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi Play-Off 3. Tur ikinci karşılaşmasında Eczacıbaşı Dynavit THY’yi 3-0 yendi.

Bu sonuçtan sonra seride 2-0 öne geçen Eczacıbaşı, Sultanlar Ligi’nde üçüncü oldu ve ülkemizi Avrupa Şampiyonlar Liginde temsil etme hakkını elde etti.

Birinci sete THY iyi başladı ve Van Ryk ile ikiden yaptığı ataklar ile sayı üreterek takımını öne geçmesini sağladı. Eczacıbaşı ise Taktik servisler atarak rakibi oyununu bozmaya çalıştı ve 8-4 geriden gelerek 11.sayıda Saliha ile eşitliği yakaladı ve Boskovic’in smaçlarıyla öne geçmesini bildi. Aradaki farkı bloklarıyla korudu ve seti de Eczacıbaşı 25-22 kazandı 1-0 öne geçti.

İkinci sette karşılıklı ataklar ve sayılarla süren oyun 18.sayıya kadar devam etti. Karşılıklı mücadeleyi Boskovic 19.sayı ile Eczacıbaşı lehine çevirdi. Turuncu-beyazlı takım etkili oyununa ve servislerine devam edince bu seti de Eczacıbaşı 25-19 kazandı 2-0 öne geçti .

Üçüncü sette iki takım da dengeli bir oyun sergiledi, THY başarılı oyunu sürdürdü. Eczacıbaşı çekişmeyi 12-8 geriden gelerek 13.sayıda Heyrman’ın blok sayısıyla eşitliği yakaladı. Eczacıbaşı rakibi durduran bloklar ve Boskovic’in smaç servisleri sonunda seti 25-17 maçı da 3-0 kazandı.

ECZACIBAŞI DYNAVİT : 3 – TÜRK HAVA YOLLARI : 0
SALON : Eczacıbaşı Spor Salonu
HAKEMLER : Yavuz Akdemir, Esat Danzili

ECZACIBAŞI DYNAVİT : Ognjenovic, Hande Baladın, Beyza Arıcı, Boskovic, Saliha Şahin, Heyrman (Simge Aköz, Gözde Yılmaz,Fatma Şekerci)

TÜRK HAVA YOLLARI : Orthmann, Aslı Kalaç, Van Ryk, Şeyma Ercan, Bahar Guidetti, Carlini (Ceren Önal, Janset Erkul, Ada Germen, Kingdon, İrem Çor, Polen Ünver)

SETLER : 25-22, 25-19, 25-17
SÜRE : 83 dakika (31+27+25)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve InnGastrolia (Otel&Gastronomi) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and InnGastrolia (Hotel&Gastronomy) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI