UA-173638735-1
MaratonTürk

Eczacıbaşı nereye koşuyor ?

RAGIP TEKİN

ECZACIBAŞI  NEREYE KOŞUYOR ?

Voleybol Sultanlar Ligi 9.haftasında Lider Eczacıbaşı, Aksaray Kuzeyboru’yu 3-0 yendi. Turuncu-beyazlı  takım 9. maçında 9.galibiyetini alarak toplam 27 puanla Sultanlar Ligi liderliğini sürdürüyor.

Son haftaların başarılı antrenörü Kamil Söz, takımı Kuzeyboru ile yükselişine devam ederken, kendisini taktiksel anlamda Türkiye Sultanlar Ligi’nin en başarılı ekibi Lider Eczacıbaşı Dynavit’in karşısında buldu. Sultanlar Liginin en başarılı antrenörü olan Ferhat Akbaş‘ın takımı karşısında elinden geleni ortaya koydu. Fenerbahçe Opet antrenörü Zoran Terzic karşısında aldığı galibiyetin de  tesadüf olmadığını göstermiş oldu.

Gelelim Türkiye Sultanlar Lig lideri olan Eczacıbaşı Dynavit’e;

Antrenör Ferhat Akbaş, şu anda en başarılı antrenör olarak takımının başında mücadeleye devam ediyor. Ayrıca Başkan Faruk Eczacıbaşı ve Yönetimden  gördüğü destek ile Eczacıbaşı efsanesinin gerçekleşmesi için maraton koşusuna devam ediyor.

Bence Dünya’nın “En Başarılı Voleybolcusu” olan Tijana Boskovic‘in ikiden ve köşelerden yaptığı sert smaçlarına, İrina Voronkova dörtten, Sinead Jack da ortadan destek olunca galibiyetin ortakları oldular. Boskovic (15), Voronkova (13) ve, Jack’ın (12) sayı ile toplamda 40 sayı üretmiş olmaları, aynı zamanda MaratonTürk tarafından “Yılın Yükselen Değeri” seçilen Pasör Elif Şahin‘in başarılı pas dağıtımını göstermektedir. Unutulmasın ki, defansta Simge Aköz gibi lider Liberonuz var ise setlerin sonunda oyunu lehinize çevirme şansına da sahip olabilirsiniz…

Tüm bu olumlu etkenler Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı’nın koşarak liderliğini sürdüreceğini gösteriyor…

VOLEYBOL SULTANLAR  LİGİ

Eczacıbaşı Dynavit : 3 – Kuzeyboru  : 0

Salon    :  Eczacıbaşı Spor Salonu

Hakemler :  Erdal Akıncı, Tuncay Sevim

Eczacıbaşı Dynavit : Jack-Kısal, Elif Şahin, Voronkova, Beyza Arıcı, Boskovic, Hande Baladın (Simge Aköz, Yaprak Erkek, Fabris, Saliha Şahin)

Kuzeyboru  : Ezgi Bektaş, Merve Atlıer, Klimets, Mitchem, Ana Correa, Arelya Karasoy, (Dilek Kınık, Nursevil Aydınlar, Ceren Önal, Rahimova, Paskova, Yasemin Yıldırım, Sabriye Dikmen)

Setler   : 25-17,   25-23,   25-13

Süre      : 70 dakika (23,27,20)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI