UA-173638735-1
MaratonTürk

Eczacıbaşı çok rahat

RAGIP TEKİN
MaratonTürk Editörü


CEV Şampiyonlar Ligi E grubu ilk maçında Eczacıbaşı Vitra, Romanya temsilcisi CSM Targoviste’yi 3-0 yendi.

Eczacıbaşı Dynavit takımının başarılı antrenörü Ferhat Akbaş, Antalya’da organize edilecek olan Dünya Kulüplerarası Kadınlar Şampiyonasını düşünerek starlarını dinlendirmesi olumlu bir uygulamadır. Targoviste takımının dost antrenörü Giovanni Caprara’ya karşı çıkardığı kadronun bile rakipleri karşısında neler yapacağının göstergesi olmuştur.

En Değerli Sporcu seçilen Samanta Fabris ikiden yaptığı ataklar ile bu kadroda ben de varım demiştir. Böylece; Eczacıbaşı Dynavit, Şampiyonlar Ligine başarılı bir başlangıç yapmış oldu.

Voleybol :  CEV Şampiyonlar Ligi

Eczacıbaşı Dynavit :  3  –  CSM Targoviste :  0

Salon : Burhan Felek Voleybol Salonu Hakemler:  Zsolt Mezöfy (Macaristan),  Bernard Valentar (Slovenya)

Eczacıbaşı Dynavit   :  Hyrman, Ognjenovic, Voronkova, Beyza Arıcı, Fabris, Saliha Şahin (Simge Şebnem Aköz, Aybüke Özel, Hande Baladın, Yaprak Erkek)

CSM Targoviste    :  Ionescu, Bjelica, Matei, Todorova, Robitaille, Buterez (Bozicevic, Ciucu, Calota, Orlendea, Mirosavljevic)

Setler       :   25-18,  25-14,  25-22

Süre         :   65 dakika (21,20,24)

MVP; Samanta Fabris


ECZACIBAŞI, EVİNE HOŞGELDİN !

CEV “Şampiyon Kulüpler Kupası” olarak devam ederken 2001 yılında adı “Şampiyonlar Ligi” olan ve Rusya’nın Nizhny Tagil şehrindeki organizasyona Türkiye’den ilk kez katılan takımdır Eczacıbaşı.

Bu arada, kulübün davetlisi olarak ben de oradaydım.

Rusya’nın voleybol lideri Nikolai Vasilievich Karpol’un yaşam bölgesi olan Nizhny Tagil şehri, Ekaterinburg’a iki saat uzaklıkta Ural Dağları’nın Demir madeni üretim merkezidir.

Nizhny Tagil’de “Buz Hokeyi” Salonunda yapılan ve Avrupa’nın en önemli 4 Kadın Takımı, Rusya’dan Uralochka Ekaterinburg, İtalya Reggio Calabria, İtalya Modena ile Eczacıbaşı (Türkiye) maçlarını voleybol hayranı olarak izlemiştim. Şampiyonlar Ligi’nin devamlı müdavimi olan Eczacıbaşı ile davetli olarak seyahatlere katılınca Dünya’nın küçük olduğunu o zaman fark etmiştim.

Eczacıbaşı’nın, Avrupa’nın en kaliteli Kadın Voleybol Takımları ile karşı karşıya gelmesi ise, bence başlı başına bir  voleybol devrimidir.

Eczacıbaşı, Şampiyonlar Ligi’nde 2015 yılında Polonya/Szczecin şehrinde şampiyonluk apoletini takması ile voleybolun Avrupa’daki doruklarına ulaşılmıştır.

Turuncu-beyazlı takım, Türkiye Sultanlar Ligi’nde yol kazasına uğrayıp 4. sırada yer alınca statü gereği Şampiyonlar Ligi’nden uzak kalmıştı. Belki de bu uygulama Eczacıbaşı’nın ayrıca CEV Cup’ta da şampiyon olmasına vesile olmuştur.

Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı, şimdi tekrar Dünya’nın voleybol vitrini olan CEV Şampiyonlar Ligindesin…

Çünkü; burası senin yerin.

Evine hoş geldin…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI