UA-173638735-1
MaratonTürk

Eczacıbaşı bir adım önde

RAGIP TEKİN

ECZACIBAŞI BİR ADIM ÖNDE

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi Play-Off (3/4) Turu karşılaşmasında Eczacıbaşı Dynavit – THY’yi 3-0 yendi. Eczacıbaşı seride 1-0 öne geçti. Turun 2. maçı 3 Mayıs 2022 Salı günü oynanacak.

Sultanlar Ligi’nde üçüncü olacak takım Avrupa Şampiyonlar Liginde ülkemizi temsil edeceğinden, iki takımın antrenörü de Eczacıbaşı Ferhat Akbaş ve THY’nın İtalyan antrenörü Abbondanza stratejisini ona göre uygulayacağı için, maç bu doğrultuda başladı. İki takım da hata yapmadan oyunda üstünlüğü sağlamaya gayret etti.

Birinci sette iki takım da üstünlüğü sağlamak için gayret gösterdi. Eczacıbaşı ikiden ve orta geriden Boskovic’in smaçları ile maçı kontrolu altına aldı. Eczacıbaşı defans başarısı ve rakibi tutan blokları ve Ognjenovic’in yerini bulan pasları ile etkinliğini sürdürdüğü sete Hande noktayı koydu, 25-18 Eczacıbaşı kazandı.

İkinci set 9. sayıya kadar karşılıklı hücum ve kazanılan sayılarla sürdü. Boskovic smaç servis ve sürdürdüğü takım oyununa devamla, bu seti de ataklarına ekleyince Eczacıbaşı 25-19 kazanarak skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü sete Türk Hava Yolları iyi başladı. Orthmann ile sayı üreten kırmızı beyazlı takımı, Eczacıbaşı 16. sayıda yakaladı ve öne geçti. Takım oyununu sürdüren turuncu-beyazlı ekip Beyza’nın yaptığı aktif blok sonunda seti 25-20 maçı da 3-0 kazandı.

TÜRK HAVA YOLLARI – ECZACIBAŞI DYNAVİT 0-3
SALON : Burhan Felek Voleybol Salonu
HAKEMLER : Erol Akbulut, Aylin Turnaoğlu

TÜRK HAVA YOLLARI : Carlini, Kingdon, Aslı Kalaç, Polen Ünver, Orthmann, Bahar Guidetti, (Ceren Önal, Van Ryk, Şeyma Ercan, Ada Germen, İrem Çor, Berin Yıldırım)

ECZACIBAŞI DYNAVİT : Hande Baladın, Beyza Arıcı, Boskovic, Saliha Şahin, Hyrman, Ognjenovic (Simge Aköz, Fatma Şekerci, Gözde Yılmaz)

SETLER : 18-25, 19-25, 20-25
SÜRE : 84 dakika (25+30+29)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve InnGastrolia (Otel&Gastronomi) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and InnGastrolia (Hotel&Gastronomy) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI