UA-173638735-1
MaratonTürk

Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu’na Asperox desteği

Asperox, pedalların mücadelesini desteklemeyi sürdürüyor. Asperox Sarı Güç bu kez de “29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu”na verdiği destekle, 99. yıl anısına sporcuların gücüne güç kattı.

Cumhuriyet’in 99. yılı coşkusu, bisiklet sporcularının yarıştığı “29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu”yla taçlandı. Türkiye’nin en büyük spor ormanı unvanına sahip Beykoz Spor Ormanı’nda organize edilen kriteryumda, toplamda 200’e yakın milli ve amatör sporcu cumhuriyet için pedal çevirdiler. Daha temiz ve daha sağlıklı bir dünya için Temizlik Sponsoru olarak organizasyona destek veren Asperox Sarı Güç, Beykoz Spor Ormanı’nın ve yüzlerce sporcunun bisiklet temizliğini üstlendi.

Sporcuların hayatlarını kolaylaştırarak spora ve spor severlere destek olmaya devam edeceklerini belirten Beyaz Kağıt Pazarlama Müdürü Zeynep Kahraman; “Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu himayesi altındaki yarışları temizlik sponsoru olarak destekliyoruz. Zorlu parkurlardaki toz, toprak, çamur ve yağların üstesinden gelerek yarışçılarımıza zaman ve ekstra güç kazandırıyoruz. Bu kez de, spora verdiği destekle ve Türkiye’nin en büyük spor ormanını inşa etmesiyle tanıdığımız Beykoz Belediye’sinin düzenlediği kriteryumdayız. Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadığımız böylesine özel bir etkinlikte bize yer açtığı için Beykoz Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.” dedi.

Beykoz Belediyesi, Cumhuriyet’in 99. yılı kutlamaları çerçevesinde, profesyonel ve amatör kategoride toplamda 200’e yakın bisiklet sporcusunun yarıştığı “29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu”na ev sahipliği yaptı. Olimpiyatlarda pedal çevirmiş sporcuların da yoğun ilgi gösterdiği yarışta 188 bin TL para ödülü dağıtılırken, dereceye girenlere de altın, gümüş ve bronz madalya verildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde, profesyonel ve amatör bisiklet sporcularının yarıştığı “29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu”, Türkiye’nin en büyük spor ormanı unvanlı Beykoz Spor Ormanı’nda gerçekleşti. Yaklaşık 8,5 milyon metrekarelik bu alanda gerçekleştirilen ilk spor karşılaşması olan kriteryumun startını Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli verdi.

Milli sporcuların ilgisi

Yalnızca UCI lisanlıların yarıştığı profesyonel kategoride toplam 22 sporcu, 8 turda toplam 72,8 km pedal çevirirken, amatör yarışçılar 5 turda toplam 45,5 km kat etti. Yarışta, Ahmet Örken, Halil İbrahim Doğan, Keziban Koyun gibi olimpiyatlarda yarışmış bisikletçiler ve uluslarası dereceler kazanmış milli sporcular da pedal çevirdi.

Profesyonel kategoride erkeklerde 1. Samet Bulut, 2. Halil İbrahim Doğan, 3. Abdülkadir Kelleci oldu. Profesyonel kategori kadınlarda ise 1. Azize Bekar, 2. Esra Kürkçü Akgönül, 3. Keziban Koyun oldu. Toplamda 188 bin TL ödülün dağıtıldığı bisiklet yarışında, profesyonel kategoride birinci olan yarışmacılar altın madalya ve 40 bin TL para ödülü, ikinci olan yarışmacılar gümüş madalya ve 20 bin TL para ödülü ve üçüncü olan yarışmacılar gerçek bronz madalya ve 10 bin TL para ödülü kazandı. 4 farklı yaş grubunda düzenlenen amatör kategoride grubun birincisi 3 bin TL, ikincisi 2 bin TL ve üçüncüsü bin TL ödülün sahibi oldu.

“Tüm madalyalar 99. yıla aramağan olsun”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bu anlamlı günde büyük bir yarışa, 29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu’na ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı gururluyuz. Beykoz Spor Ormanı, orta ve ileri düzeydeki bisiklet sporcularının yeşil doğanın içinde antrenman ve yarış yapabileceği özelliklere sahip İstanbul’un tek parkuru. Uluslararası standartlarda saha ve parkurlarla donatılarak İstanbul’umuza kazandırdık. Virajlı ve eğimli yolları nedeniyle kriteryuma katılan sporcuları zorlamasıyla heyecanlı bir yarış ortaya çıktı. Spora ve sporcuya destek veren markalarımızı da burada görmek istiyoruz. Bu ormanda daha çok yarışlarımız olacak. Bu yarışta yanımızda olan sponsor markalarımız Black Burn ve Asperox’a da teşekkür ederiz. Burada alınan tüm madalyalar Cumhuriyetimize armağan olsun. Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI