UA-173638735-1
MaratonTürk

Çin İstanbul’a Geliyor / China Comes to Istanbul / 中國來到伊斯坦布爾

İstanbul Havalimanı Çinli havayolu şirketlerinin de gözdesi oldu. Çin’in Çengdu şehrinden İstanbul’a 30 Nisan’da seferlere başlayan Sichuan Havayolları’nın ardından China Southern Havayoları da yeniden başladığı Pekin dışında Wuhan ve Lucky Air de Kunming kentinden İstanbul’a uçuşlar yapacak.

Yeni havayollarının İstanbul’a uçuş yapmasıyla Çinli turist sayısının da yılda 500 bine çıkması bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre, 2018’de yüzde 59 artışla 394 bin Çinli Türkiye’ye geldi. Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısı her yıl artmaya devam ederken iki ülke de Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısını 1 milyona çıkarma yönünde çalışmalar yapıyor. Çin’in en büyük havayolu şirketi olan China Southern Airlines’ın bir süre önce Pekin’den haftada üç kez İstanbul’a yeniden uçmaya başlaması turist sayını da olumlu yansımaya başladı. Bunun yanı sıra Çin’den Türkiye’ye gelen turist sayısını yılda 500 bine çıkaracak hava köprüsünün daha da artması yönünde önemli girişimlere de imza atıldı.

KIŞI BAŞINA BİN DOLAR HARCIYOR

Çinlıler’ın Türkiye’de en çok ziyaret ettikleri yerlerin başında Kapadokya, Pamukkale, Efes, İstanbul geliyor. Türkiye’ye gelen bir Çin vatandaşı ortalama 1000 dolar harcıyor. Çinliler, 2017’de dünya genelinde kişi başına ortalama 1.985, toplam ise 258 milyar dolar harcadı.

Sichuan Airlines İstanbul uçuşlarına başladı

China Southern Havayolları’nın Pekin’den İstanbul’a uçması sonrası, Sichuan Havayolları da Çin’in pandaları ile ünlü kenti Çengdu’dan İstanbul’a tarifeli seferlere bugünden itibaren başladı. 30.04.2019

https://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/sichuan-airlines-istanbul-ucuslarina-basladi.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

Uçağın Türk hava sahasına girmesinin ardından kabin ekibi peçe takarak dans etti.
İstanbul Havalimanı’na inen uçak su takı ile karşılandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI