UA-173638735-1
MaratonTürk

CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası 2021 İzmir’de yapılacak

Avrupa Voleybol Federasyonu’ndan (CEV) bugün yapılan açıklamaya göre U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası 8-11 Temmuz 2021’de İzmir’in Selçuk ilçesindeki Pamucak Plajı’nda yapılacak.

CEV’den yapılan açıklama şöyle:

Bu yılın Eylül ayında U18 ve U22 kıta şampiyonalarına ev sahipliği yaptıktan sonra, Türkiye’nin İzmir şehri 8-11 Temmuz tarihleri arasında EuroBeachVolleyU20’nin 2021 organizasyonuna da ev sahipliği yaparak böyle bir turnuvayı daha ağırlayacak. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandas, “Büyük bir genç nüfusa sahip olan İzmir, spor etkinlikleri düzenlemek için çok umut verici ve ideal bir şehir” diyor. “2020’de iki yaş grubu Avrupa Şampiyonasına çok başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptık ve önümüzdeki yıl COVID karşıtı önlemlere sıkı sıkıya bağlı kalarak bu tür daha fazla etkinliğin gelmesinden mutluluk duyuyoruz. Etkinlik 2021 Temmuz ayı başlarında gerçekleşecek ve biz şimdiden buna hazırlanıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, CEV ve Yeşiltaş Organizasyon’a desteklerinden dolayı minnettarız ” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş

Luxembourg, December 21, 2020. After appointing the relevant hosts a while ago, the CEV has now finalised the dates of next year’s age-group Beach Volleyball European Championships, which will provide once again the rising stars of the sport with the opportunity to test their skills in international competition at an early stage of their careers.

After playing host to the U18 and U22 continental championships in September of this year, the Turkish city of Izmir will welcome another such tournament by playing host to the 2021 edition of #EuroBeachVolleyU20 from July 8 to 11 of next year. “With a large young population, Izmir is a very promising and ideal city for holding sporting events,” says the Vice-President of the Turkish Volleyball Federation, Alper Sedat Aslandas. “We already hosted two age-group European Championships in 2020 with much success and we are happy that more such events will follow next year, always in strict compliance with anti-COVID measures. The event is due to take place in early July of 2021 and we are already getting ready for it. We are grateful for the support of the Izmir Metropolitan Municipality, the CEV and Yeşiltaş Organisation.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI