UA-173638735-1
MaratonTürk

Boskovic kardeşler karşı karşıya / Boskovic sisters facing each other

Boskoviç kardeşler için #EuroVolleyW’de özel bir gün

Chiara Belcastro , 19.08.2021

Bir zamanlar… peri masalları genellikle böyle başlar. Bugün size anlatacaklarımız, başrollerinde voleybol ve iki kız kardeşin olduğu gerçek bir peri masalı.

Büyüğü olan Dajana, 1994 doğumlu ve Bosna Hersek için oynuyor. O bir solak. Küçüğü Tijana 1997 doğumlu ve Sırbistan için oynuyor. O da bir solak.

A Grubu’nun Sırbistan’daki açılış maçı için Stark Arena sahasında yan yana dizilmiş olan Boskoviç kardeşlerin duyguları gözlerine bakıldığında anlaşılıyordu. Tijana, daha genç olmasına rağmen, EuroVolley’de en çok deneyime sahip olanıdır (2017 ve 2019 yıllarında altın madalya). Diğer yandan Dajana için ise Avrupa’nın en önemli milli takımlar yarışmasına ilk katılımıdır.

Bugün sahada Tijana kazandı, ancak ikisi de hayatta kazandı ve EuroVolley’e “birlikte” katılma hayalini gerçekleştirdiler.

“Milli takımlarda birbirimize karşı hiç oynamadık. Bosna Hersek – Sırbistan, bizim ilk maçımız olacak. Geçen sezon Tijana ve ben Türkiye’de birbirimize karşı oynamıştık. O maçlar benim için çok eğlenceliydi, kelimelerin anlatamayacağı bazı özel duygularım oldu. Voleybol sporunun en iyilerinden birine karşı oynayacağım için heyecanlıydım ama öte yandan o benim küçük kardeşim, bu yüzden tuhaf bir duyguydu.”

Dajana Boskoviç
Bosna Hersek takımı

NOT: MaratonTürk “Yılın Voleybolcusu 2020” ödülü sahibi, kardeş Tijana Boskovic Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı oyuncusudur.

Fotoğraf: MaratonTürk Spor Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Osman Atakan Tekin, Tijana Boskovic’e “Yılın Voleybolcusu 2020” ödülünü takdim ederken.

A special day at #EuroVolleyW for the Boskovic sisters

By, Chiara Belcastro , 19.08.2021

Once upon a time… fairy tales often begin this way. What we tell you today is a real fairy tale that has volleyball and two sisters as protagonists.

Dajana, the oldest, was born in 1994 and she is playing for Bosnia & Herzegovina. She is a left-handed opposite. Tijana, the youngest, was born in 1997 and she is playing for Serbia. She is a left-handed opposite too.

The emotion of the Boskovic sisters was perceptible by looking them in the eyes, while they were lined up, one in front of the other, on the court of the Stark Arena for the opening match of Pool A, in Serbia.  Tijana, despite being the youngest, is the one who has the most experience with EuroVolley (gold medal in the 2017 and 2019 editions). For Dajana, on the other hand, it is the first participation in the most important European competition for national teams.

Today, on the court, Tijana won, but they both won in life, realizing the dream of participating “together” in the EuroVolley.

“We never played against each other with the national team. This will be our first match, Bosnia and Herzegovina vs Serbia. Tijana and I played against each other in Turkey, this past season. Those games were very fun for me, I had some special emotions that words can’t explain. I was excited to play against one of the best in the sport of volleyball, but on the other hand she is my little sister, so it was weird feeling.”

Dajana Boskovic
team Bosnia & Herzegovina

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve JobLifes (İş Hayatı) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and JobLifes (Business Life) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI