UA-173638735-1
MaratonTürk

Başkan Diyor ki . . .

BAŞKAN DİYOR Kİ !

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ Lig statüsü eleştirilerine cevap verdi.

Akif Üstündağ, play-off statüsüne ilişkin eleştirilerle ilgili olarak, federasyonun tek başına karar alıp uygulamadığını, karar sürecinde kulüplerin etkili olduğunu söyledi.

Kendisinin de 40 yıldır içinde olduğu voleybolun Türkiye’de 100 yıldır oynandığını ve federasyonun da 60. yılını kutladığını aktaran Üstündağ, “Statüleri, kararları tek başına alıp, uygulayan bir anlayışımız yok.” dedi.

Efeler Ligi’nin birinci etabını önemli miktarda puan toplayarak ilk sırada bitiren ancak play-off mücadelesi sonucunda sezonu 4. tamamlayan Halkbank’a şampiyonlar ligine gitme hakkı verdiklerini belirten Üstündağ, şöyle devam etti:

“Halkbank, lig etabını lider bitirdiği için şampiyonlar ligine gidecek. Ligi birinci bitirdi. Play-off mücadelesi sonunda şampiyon da olabilirdi. Ligi 5. bitiren Fenerbahçe şampiyon oldu. Bu ligin çok üst düzey kalitede olduğunun kanıtıdır bu. Statünün başarıya katkısı var. Bu kararı alırken kulüplerin en yetkili organlarını topluyoruz. İstişarede bulunup ligi, geçmişini değerlendiriyoruz. Buradan doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Birlikte hareket edip,  kararları birlikte alıyoruz. Hiçbir kulüp statüden rahatsızım diyemez. Hakkı yok, çünkü kararı birlikte aldık. Ligde heyecan hakemin sezonda ilk çaldığı düdükle başlayıp son düdüğüne kadar devam ediyor. Buna statünün katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe şampiyon oldu şampiyonlar ligine gidiyor. Halkbank lig etabını birinci bitirdiği için şampiyonlar ligine gidiyor. Eğer 3 takım gitseydi final oynayan Arkasspor da gidecekti.” açıklamasını yaptı.

NOT: Ragıp Tekin, 15 Mayıs 2019 tarihinde Voleybolun Sesi’nde  yazdığı “Hangisi, Nerede?” başlıklı yazıda Türk Takımlarının  hangi Kupa’ya katılacağını  açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI