UA-173638735-1
MaratonTürk

Avrupa Cimnastik Federasyonu’nun MaratonTürk’e ayıbı / Shame of the European Gymnastics Federation

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası 11-16 Nisan’da Antalya’da yapılacak.

Bu şampiyonayı takip etmek isteyen medya mensupları için 31 Mart 2023’e kadar akreditasyon yaptırılması isteniyordu.

Biz de, belirtilen “GYMDATA online registration platform” üzerinden OAT Medya-MaratonTürk adına iki görsel editörümüzün akreditasyon formlarını doldurup, fotoğraf ve basın kartlarının kopyasıyla birlikte 8 Mart’ta İsviçre-Lozan’daki Avrupa Cimnastik Federasyonu’na gönderdik.

Lozan’dan bize e-postayla gönderilen şifre ile giriş yaparak, “European Gymnastics office contact form” ile de mesaj gönderip, Antalya için kayıt yaptırdığımızı bildirdik. Cevap istedik, ancak cevap gelmedi.

28 Mart’ta Türkiye Cimnastik Federasyonu’na durumu sorduğumuzda Lozan’dan akreditasyon listesinin henüz gelmediği cevabını aldık.

2 Nisan’da görsel editörlerimizden biri için akreditasyon onayı bildirildi.

3 Nisan’da diğer görsel editörümüzün akreditasyon durumunu Avrupa Cimnastik Federasyonu’na sorduğumuzda, Antalya için 31 Mart’a kadar olan süre içinde kaydının yaptırılmadığı cevabını aldık.

Kayıt yaptırdığımızı ısrarla belirtmemize rağmen sürekli olarak olumsuz cevaplar verildi.

3 ve 4 Nisan günlerinde 6 defa e-posta yazışmasından sonra 4 Nisan saat 13.24’te aldığımız mesaj ekindeki ‘Late Accreditation form’ (Geç Akreditasyon Formu) doldurulup, fotoğraf ve basın kartı kopyası eşliğinde gönderilmesi istendi.

Aynı gün formu doldurup ekleriyle birlikte saat 14.53’te Avrupa Cimnastik Federasyonu’na gönderdik.

Hemen sonrasında inanılmaz bir durum gerçekleşti ve saat 15.13’te, yani 20 dakika sonra “Unfortunately, your request has been denied” (Maalesef talebiniz reddedildi) cevabı verildi.

İnanılır gibi değil. Kayıt için form gönderiyorlar, formun ekleriyle birlikte tesliminden 20 dakika sonra reddedildiğini bildiriyorlar.

Yazışmamız şöyle devam etti.

“Neden reddedildi, sebep nedir ?”

“Tam kapasiteye geliyoruz ve artık son tarih (31 Mart) geçtiği için sadece hak sahiplerini kabul ediyoruz.”

“31 Mart 2023 tarihinden önce kayıt yaptırdık. Size de mesaj atıp durumu sorduk. Ancak zamanında cevap alamadık. Bugün doldurmamız için bir geç akreditasyon formu gönderdiniz. Doldurup basın kartı ve fotoğrafla birlikte gönderdik. Şimdi kabul edilmedi diyorsunuz. Bu durumu anlamak mümkün değil! Lütfen görsel editörümüzün kaydını yapın.”

“Önceki e-postalarda açıklandığı gibi, kabul edilen bir profil oluşturdunuz. Bu size 8 Mart’ta e-posta ile bildirildi. Belirli bir etkinlik için bir talep almadık.”

“Bize şaka mı yapıyorsunuz? Doldurmak için geç akreditasyon formu gönderdiniz. Tamam, doldurduk ve size geri gönderdik. Şimdi “Tam kapasiteye geliyoruz” diyorsunuz. Eğer öyleyse, neden bize geç akreditasyon formu gönderdiniz? Bu Avrupa Jimnastik Federasyonu için hiç de iyi bir haber olmayacak ! Lütfen görsel editörümüzü kaydediniz. . . Kayıt yaptırmadığınız taktirde, OAT Medya-MaratonTürk’ün diğer görsel editörünün de akreditasyonunu iptal edin.”

“Açıklandığı gibi, hak sahibi hala akredite edilebilir. Maalesef hak sahibi değilsiniz.”

“Biz hak sahibiyiz. Ancak, bu sizin sisteminizin hatasıydı. Bizim hatamız değil. Durumu anlamaya çalışmıyorsunuz. OAT Medya diğer görsel editörünün akreditasyonunu iptal etmenizi istiyorum. Dediğim gibi bu Avrupa Jimnastik Federasyonu için hiç de iyi bir haber olmayacak!!!”

“Tamam, OAT Medya görsel editörünün akreditasyonunu talebiniz üzerine iptal edeceğiz.”

“Anlayışınız için teşekkür ederiz!! Ancak bu Avrupa Jimnastik Federasyonu için hiç de iyi bir haber olmayacak!!! Bu tavrınız nedeniyle MaratonTürk Dergisi’nin tüm Avrupa Jimnastik Şampiyonası özel sayısını iptal edeceğiz. Bu şampiyonluk bizim için çok önemliydi. Bu nedenle OAT Medya-MaratonTürk’ün iki üyesini akredite etmek istedik. Bu Avrupa Jimnastik Federasyonu için hiç de iyi bir haber olmayacak!!!”

Evet, durum maalesef böyle gelişti.

Avrupa Jimnastik Federasyonu ilgililerinin ciddiyetine bakar mısınız.!!

Süresi içinde yaptığımız kaydı yok sayıyor. Yukarıdaki yazışmalardan sonra “Geç kayıt formu” gönderip doldurmamızı istiyor, hemen akabinde, 20 dakika sonra da bu kaydımızın reddedildiğini bildiriyor.

Haberiniz olsun, çok ayıp ettiniz . . . Bu yaklaşımınızdan sonra OAT Medya-MaratonTürk’te Cimnastik haberi göremeyeceğinizi bildiriyoruz.

Yazının İngilizcesini yayınlamıyoruz. Eğer merak ediliyorsa Türkçe’den kendi dillerine tercüme edebilirler.

We do not publish the English version of the article. If they are curious, they can translate from Turkish into their own language.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI