UA-173638735-1
MaratonTürk

Atletizm’de Türkiye’yi Dünya’ya rezil ettiler . .

BASIN BÜLTENİ 23 EYLÜL 2022
World Athletics, Müsabaka Manipülasyon İzleme Listesini yayınladı

Atletizm Dürüstlük Birimi (AIU) tarafından yürütülen şüpheli yarışma sonuçlarına ilişkin bir soruşturmanın ardından yedi Üye Federasyon yeni Müsabaka Manipülasyonu İzleme Listesine alındı.

Dünya Atletizm Konseyi, 2021 Olimpiyat Oyunları seçmeleri döneminde 17 şüpheli yarışma sonucu raporunun yol açtığı bir AIU soruşturmasına yanıt olarak, Temmuz ayında Oregon’daki toplantısında Müsabaka Manipülasyonu İzleme Listesinin tanıtılmasını onayladı.

Dünya Atletizm Müsabakaları Departmanı, müsabaka prosedürlerini iyileştirmek ve reforme etmek için İzleme Listesine alınan Üye Federasyonlarla birlikte çalışacaktır.

İzleme Listesindeki konumları, Üye Federasyonların artık İzleme Listesinde kalmamaları gerektiğini gösterebilmeleri amacıyla Konsey tarafından gözden geçirilecektir. Yedi federasyonun tümü, bu konuda Dünya Atletizm ile zaten olumlu bir ilişki kurdu.

Aşağıdaki Üye Federasyonlar Müsabaka Manipülasyonu İzleme Listesine alınmıştır:

Arnavutluk, Ermenistan, Gürcistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Türkiye

Lütfen bu kararın, Üye Federasyonun sınırları içindeki yüksek derecede sonuç manipülasyonu riskini yansıttığını ve bireysel yetkililerin davranışlarını veya belirli vakaları yansıtmadığını unutmayın. Davranışla ilgili herhangi bir konu, soruşturma için AIU’ya havale edilecektir.

Dünya Atletizmi, aşağıdakiler dışında bu Federasyonlar tarafından düzenlenen yarışmalardaki sonuçları tanımayacaktır:

Resmi uluslararası veya bölge şampiyonaları

Aşağıdaki uluslararası yarışmaların bir kısmını oluşturan yarışmalar:
Elmas Ligi
Avrupa turu
Dünya Salon Turu
Dünya Yürüyüş Turu
Dünya Kombine Etkinlikler Turu
Dünya Kros Turu
Dünya Atletizmi Etiketli Yol Yarışları

Ulusal şampiyonalar, belirli koşulların yerine getirilmesi ve Dünya Atletizm onayına tabi olması koşuluyla.

World Athletics, masrafları Üye Federasyona ait olmak üzere, bu müsabakaların uygun şekilde yürütülmesini sağlamak için üç kişiye kadar Uluslararası Teknik Yetkili atama hakkını saklı tutar.

Bu koşullar, yukarıdaki Üye Federasyonlar için bugünden itibaren geçerlidir (23 Eylül 2022).

Dünya Atletizm Başkanı Sebastian Coe, “Sporumuzun bütünlüğü, Dünya Atletizm’deki en yüksek önceliğimizdir. Onsuz, spor yapamayız. Bu nedenle, bütünlüğe yönelik tüm tehditleri belirlemek ve ele almak için bağımsız AIU’yu kurduk. AIU’ya sporumuzu korumak için devam eden sıkı çalışmaları için teşekkür etmek istiyorum. Dürüstlüğü korumak için sonsuz uyanıklık gerekir ve bu, tüm Üye Federasyonlarımızın adil rekabet ilkelerini korumaya eşit derecede bağlı olması gerektiğinin zamanında hatırlatılmasıdır.”

https://worldathletics.org/news/press-releases/competition-manipulation-watch-list

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sports), ModdaTurkey (Fashion), Voyage (Travel) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI