UA-173638735-1
MaratonTürk

Amerikalı kadın futbolcular milli marşlarını söylemeyi reddettiler !! / American woman football players refused to sing their national anthem !!

Avustralya ve Yeni Zelanda’da devam etmekte olan Kadınlar Futbol Dünya Şampiyonası’nda Amerikalı futbolcular milli marşlarını söylemeyi reddettiler !!

Kendilerini ve diğer sosyal adalet hareketlerini savunma konusunda uzun bir geçmişe sahip olan çok sayıda ABD’li kadın futbolcu, maç öncesi yapılan seremonide bir kere daha meydan okudu.

Andi Sullivan, Sophia Smith, Naomi Girma, Emily Fox, Trinity Rodman ve Crystal Dunn dahil olmak üzere altı oyuncu, açılış maçında Vietnam’a karşı milli marşı söylememeyi tercih etmiş ve Hollandalılara karşı söylemeyi de reddetmişti.

Kaptan Lindsey Horan, forvet Alex Morgan ve kaleci Alyssa Naeher de dahil olmak üzere diğerleri, ellerini kalplerinin üzerinde, yıldızlarla süslü armaya koyup marşlarını söylediler.

In the ongoing Women’s Football World Championship in Australia and New Zealand, American football players refused to sing their national anthem!!

A large number of the US players, who have a long history of standing up for themselves and other social justice movements, were once again defiant in their pre-match line-up.

Six players, including Andi Sullivan, Sophia Smith, Naomi Girma, Emily Fox, Trinity Rodman and Crystal Dunn, had chosen not to sing the anthem in the opening game against Vietnam and refused to do so again against the Dutch.

Others, including captain Lindsey Horan, striker Alex Morgan and goalkeeper Alyssa Naeher did belt out the words to the star spangled banner with their hands across their hearts.

https://www.yahoo.com/sports/more-half-us-women-team-031637722.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI