UA-173638735-1
MaratonTürk

AIMS’ten Coronavirüs duyurusu / Coronavirus announcement from AIMS

Konu : Coronavirus pandemi krizi
Referans: Dünya çapındaki tüm spor topluluğundaki etkiler

Sevgili koşucular, sevgili yarış organizatörleri, sevgili sponsorlar ve AIMS’in sevgili dostları,

Koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok AIMS faaliyeti daha önce planlanan tarihlerden itibaren iptal edilmiş veya ertelenmiştir.
Sürekli artan üzüntü ve sorumluluk duygularıyla, farklı kaynaklardan kaynaklanan ama hepsi bizi etkileyen artan alarm seviyeleriyle yüzleşmek zorundayız.

Asya’da başlayan koronavirüs daha sonra Avrupa’ya taşındı ve hiç düşünmediğimiz bir savaşa tüm dünyayı hızla dahil etti ve bizi derinden etkiledi. Krizin derinlikleri henüz keşfedilmedi.

Bununla birlikte, Birliğimiz adına, çalışan topluluktan, fiziksel ve zihinsel odağımızı güçlendirmek için organizatörler, sponsorlar ve koşucular için olumlu bir yaklaşım aşılayabileceğine inandığım şeylere bazı fikirler sunmama izin verdi. Bu sadece kendimize yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda ekiplerimizin ve ailemizin bu zorlu meydan okuma ile yüzleşmek için motivasyonlarını artırmak.

İlk olarak, herhangi bir yarışmada olduğu gibi, kuralları tamamen kabul etmeli ve bunlara uymalıyız: bu durumda sorumlu yetkililer tarafından verilenler. Bu kolektif cevaplar gerektiren kolektif bir mücadeledir; spor topluluğumuz örnek teşkil etmelidir.

O zaman, topluluğumuz içinde, mevcut talepkar koşullar altında temel faaliyetlerini yerine getiremeyenleri desteklemek için sorumluluk ve dayanışma spor değerlerini teşvik etmek için çalışmalıyız.
Son olarak: kendimizi mümkün olan en iyi durumda tutmak için eğitime devam etmeliyiz. Böylece sadece kendimize değil, bizi çevreleyen insanlara da yardımcı oluyoruz. Bana inanın, minnettar olacaklardır.
Bunu çok temel bir sebeple yapabiliriz, çünkü KOŞU topluluğuna aitiz.

……………………………………………………………………………………………………………
Subject: Coronavirus pandemia crisis
Reference: Impacts on the whole sporting community worldwide

Dear runners, dear race organisers, dear sponsors and dear friends of AIMS,

Because of the coronavirus pandemic many AIMS events have been – and will yet be – either cancelled or postponed from their previously planned dates.

With ever-growing feelings of sadness and responsibility we are having to face up to increasing levels of alarm arising from different sources but which all impact upon us.
The coronavirus started in Asia then moved to Europe and quickly involved the whole world with a battle that we never imagined could affect us so deeply – and the depths of the crisis have yet to be discovered.

That said, on behalf of our Association allow me to offer some ideas from the running community towards what I believe could infuse a positive approach for organisers, sponsors, and runners in order to strengthen our physical and mental focus. This is not just to help ourselves but to raise the motivation of our teams and our family to face up to this daunting challenge.

Firstly, as in any competition, we must fully accept and comply with the rules: in this case those issued by the responsible authorities. This is a collective struggle requiring collective answers; our sporting community must be exemplary.

Then we must work to promote, within our community, the sporting values of responsibility and solidarity in order to support those who cannot, under the present demanding conditions, fulfil their basic activities.
Finally: we must keep training to maintain ourselves in the best possible condition. By doing so we help not only ourselves but all the people who surround us. Believe me: they will be grateful.
We can do it for a very basic reason: we belong to the RUNNING community.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI