UA-173638735-1
MaratonTürk

Afet Bölgesine Destek için Sinop’tan Hatay’a Koşuyor

İzmirli İş İnsanı Rıza Martaş, deprem bölgesindeki insani yardım faaliyetlerine destek olmak için Sinop’tan Hatay’a koşuyor. 23 Mart’ta Sinop’tan yola çıkan Martaş, koşusunu 23 Nisan’da Hatay’da tamamlamayı hedefliyor. Martaş koşudan elde edilecek bağışı ise Hayata Destek Derneği’ne bağışlayacak.

Adım Adım Yardımseverlik koşucusu İzmirli İş İnsanı Rıza Martaş, bu kez 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş Depremlerine dikkat çekmek ve bağış toplamak için yola çıktı.  23 Mart’ta Sinop’tan koşusuna start veren Martaş, bin 100 kilometrelik koşunun ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Hatay’a ulaşmayı hedefliyor. Koşuyla birlikte bir yardım kampanyası da başlatan Martaş, elde edilen bağışları Hayata Destek Derneği’yle birlikte bölgeye ulaştıracak. Elde edilen gelir afet bölgesindeki insani yardım faaliyetlerinde kullanılacak. 

Martaş, Hayata Destek Derneği’nin su, sanitasyon ve hijyen çalışmalarına dikkat çekmek için ise Karadeniz’den doldurduğu bir şişelik suyu Hatay’a ulaştığında Akdeniz’e akıtacak. Bu şekilde hem kuzeyden güneye bir dostluk eli olduğunu gösterecek hem de bölgedeki temiz su ihtiyacına dikkat çekecek.

Koşuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Martaş “23 Mart’ta Sinop’tan startını verdiğim koşu yalnızca bir bağış koşusu olmayacak. Koşarken bölgedeki ihtiyacın devam ettiği ve desteklerimizin sürdürülebilir olmasının önemine dikkat çekeceğim. Canlı yayınlarla beni takip edenlere ve yolda karşılaştığım herkese bölgenin ihtiyaçlarını anlatacağım. Bölgedeki temiz su ihtiyacına dikkat çekmek istiyorum. Bu nedenle koşudan elde edilen geliri Hayata Destek Derneği’nin su, sanitasyon ve hijyen çalışmalarına aktaracağım. Ayrıca Karadeniz’den aldığım bir şişe suyu Akdeniz’in sularına bırakacağım. Bu sembolik çalışmayla da hem temiz su ihtiyacına hem de kuzeyden güneye kurulan dostluk eline dikkat çekmek istiyorum” dedi.

Kampanyaya destek vermek isteyenler https://fonzip.com/hayatadestek/kampanya/riza-nerede- linki üzerinden bağışta bulunabiliyor.

Hayata Destek Derneği hakkında

Hayata Destek, doğal ya da insan eliyle meydana gelen afetlerden etkilenmiş birey ve toplulukların temel hak ve ihtiyaçlarına erişimini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren, ulusal bir insani yardım kuruluşudur. Temelleri 2005 yılında atılan Hayata Destek, insani yardım ilkelerine uygun şekilde operasyonlarını şekillendirerek, afetten etkilenmiş insanların hayatlarını iyileştirmek için ihtiyaç odaklı projeler uygular. İnsani yardım faaliyetleriyle 2022 yılında 70 bin ihtiyaç sahibine ulaşan Hayata Destek sağlıklı, dirençli ve refah sahibi bir toplum için insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık ve hesap verebilirlik ilkeleriyle çalışmalarını Türkiye ve çevresi bölgelerde yürütüyor. 

Daha detaylı bilgi için hayatadestek.org web sitesi ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI