UA-173638735-1
MaratonTürk

87. Büyük Atatürk Koşusu, “Organizasyon sınıfta kaldı”

Yorumlar

27.12.2022 23:01 Nevzat Baysal87. Büyük Atatürk koşusu

1. İlk duyuruda yarışın başlangıç saati 09.00 denildi. Bu saatte başlasa bence hiç kimse gelmezdi. Fakat saat 14.00’de geç bir saat. Ortalama 1.5 saat sürse saat 16.00 gibi biter. Ödül töreni …vs derken çok geç saatte biter, şehir dışına gidecek olan için kötü. Herhalde en uygun saat 12.00 olur.
2. Yarış bitiminde otobüsler çok uzak yere parkettiği için oraya ulaşana kadar donduk. Hasta oldum.
3. Yarış bitiş yerinde 1 şişe su bulamadım.
Burası en önemli husus: finiş çizgisine geldim, görevli kişi sıraya girip görevlilere kayıt yaptırmamı söyledi. Önümde 3 veya 4 sıra halinde en az 30 veya 40 kişi vardı. Sonradan gelenler sağdan soldan önüme geçtiler. Yani o esnada çok kötü çok saygısızca itişmeler kakışmalar vardı. Halbuki otomatik kayıt vardı gördüğüm kadarıyla. Neden insanları sıraya soktular bilmiyorum.
4. Start noktasında sayın bakan bey konuşma yapıyor diye koşu saati 14.05’i geçtiği halde start geciktirildi. Koşucular protesto için ıslıklayınca konuşmayı kesti. Kardeşim madem konuşacaksan önceden gelseydin ya. Aklın neredeydi?
6. Halktan daha çok kişiyi teşvik etmek, sporu yaymak için 2 gün önceye alınarak pazar günü yapılması iyi oldu.
7. ABB Mansur Yavaş’ı kutluyorum. Ama 2021’de çorbanın yanında makarna vardı bu sene hayat pahalı diye sadece çorba vardı.
BU YARIŞ YILDA 1 YAPILIYOR. ATATÜRK ADINA. LÜTFEN BİRAZ DAHA ÖZEN GÖSTERİN.

27.12.2022 18:25 Arif güler87 büyük Atatürk koşusu

Koşu öncesi ısınma yetersizdi,start öncesi İstiklal marşı ve saygı duruşu olmalıydı,su istasyonu yoktu,yarış güzelgahında km bildiren panolar yoktu,tuvaletler yetersizdi, koşu sonrası kıyafet bıraktığımız araçlar çok uzağa konuşlanmıştı,bence tek olumlu hareket sıcak çorba dağıtımı oldu.

27.12.2022 15:40 İbrahim ünalFinish

Gecen seneleri aratti malesef yol kenarina su koyarlardı onceden finishte’de su bulamadik otobüsler bayagi uzakta hasta olduk göğüs numarasi sırası rezalet finishte battaniye olurdu onceden organizasyon kisi fazlaligindan dolayi umursanmamiş Allah’tan çorba vardi inşaALLAH seneye bunları yaşamayız parkurumuz kızılay ve ulus olsaydi daha guzel olurdu diye düşünüyorm.

26.12.2022 22:50 Barış GökerOrganizasyon Başarısız

Yarış Zamanı: Yarış başlangıç saati önceden sabah 9 olarak belirlenmesine ve yarış statüsü’nde ve sosyal medya’da bu şekilde afişe edilmesine rağmen son 1 hafta kala yarış saati değiştirildi. Biz İstanbul’dan toplu taşımayla gelenlere dönüş için ulaşımda sıkıntı oldu.

Start Noktasına Ulaşım: Transfer otobüsleri önceden belirlenen ve statüde yazan yerden kalkmadı. Yarış bitiminde de terli kıyafetlerimizle soğukta eşya otobüslerine 1 km ye yakın yol yürümek zorunda kaldık. Eşya otobüsleri finish’e yakın bir yerde konumlanmalıydı.

Sadece Start’ta su vardı. Parkurun ortasında bir CP ve su dağıtım noktası olmalıydı. Geçen seneki yarışta da olduğu gibi CP yoktu, parkurda su dağıtılmadı. Ayrıca finish’te de su yoktu. İçecek olarak finish’te Red Bull ve çorba dağıtıldı.

Finish alanında her şey karmakarışıktı. Neyin nerde olduğu belli değildi, finish için daha geniş bir alan ayrılmalıydı.

Çip sistemi olmasına rağmen Start zamanına göre tasnif yapıldı. Ayrıca net zaman ölçülmesine rağmen buna göre tasnif yapılmayıp sonuçlar start zamanına göre açıklandı.

26.12.2022 18:41 Ayhan Genç Atatürk için koşuldu

Şu anlaşılıyor ki 500 koşucuyu geçmemek gerekiyor. Ümit kardeşin emeklerine sağlık ama bu organizasyon bu kadar kalabalığa zor başarılı olur

26.12.2022 18:39 Koşu sevdalısı…Koşu hakkında…

Bana, yarış bitiminde insanları sıraya sokmaya çalışıp, kağıda, göğüs numaralarını yazmaları, çipsiz koşulan yıllar öncesi yarışları hatırlattı. Benden sonra bitiren iki kişi benden önce adını hakeme yazdırınca, kızdım…😬 Bu çipli yarış, yazdığınız numaraların bir özelliği var mı, dedim. Hakem hanımefendi, “Yok!” dedi…
Yoksa niye yazıyorsunuz, bu soğukta insanları sırada bekletiyorsunuz, dedim…
Biraz sonra, yazmaktan vazgeçtiler…☹️🤭😖😬

26.12.2022 14:23 Hakan Kötü organizasyon

Bir kere herkesin dereceleri kesinlikle hatalı yıl ,2022 herkesi ip gbi dizmeye çalışmak hangi kafayla yapılır arkadaşla aynı anda bitirdik fakat onun bende 2 dk önce bitirdiğini gördüm km tabelaları yoktu su yoktu 87 kere kosulmus bı organizasyon böyle olmamalı

26.12.2022 13:57 MESUT KILINÇOrganizasyon

Gelecek sene ATAMIZA yakışır bir organizasyon olması dileğiyle. Ayrıca bitiş noktası kesinlikle ANITKABİR olmalı ve saygı duruşu ile bitmeli.

26.12.2022 11:12 hayriorganizasyon

Organizasyonda otobüslerle ilgilenenler ilgisiz ne işimiz var bizim burada diyen arkadaşlardı. Finish noktasında çorba arabalarının yerini birini ayarlayamayan insanlara organizasyon görevi vermeyin finish noktasının 10 metre ilerisine çorba arabası koyup sonra gelip durdurun çorba dağıtımını arabaları ileri alıyoruz diyor orada yetkili benzeri şahıs, sen kafanı çalıştırıp yoğunluğu dikkate alıp arabalara ona göre yer ayarlasana,


26.12.2022 10:13 UmutOrganizasyon Sınıfta Kaldı

Kit Dağıtımı ve İçeriği:
Cumartesi günü Decathlon’da dağıtılan Kit alımında duran orta yaşlı hanımefendinin tavırları hiç ama hiç değildi. Böyle anlamlı bir günde sadece numara değil Atatürk resmi bulunan tshirtler de dağıtılmalıydı.
Ulaşım:
Start alanına ulaşımda oldukça büyük bir sıkıntı vardı ve bilgilendirme, yönlendirme eksikti.
Yarış Görevlileri:
Yaşça büyük olan memurları o soğukta oralarda görevlendirmeniz gereksizdi. Bence gönüllüler toplamalıydınız ki bu anlamlı günde gönüllü olabilecek çok insan tanıyorum.
Parkur:
Parkur sert inişleriyle katılımcıları zorladığı kanısındayım. Ayrıca km tabelalarına hiç ama hiç rastlamadım. Parkur boyunca yollarda bayrak vb görsel ve işitsel argümanlar neden yoktu diye sormak geldi içimden
Finish: Tam bir kaos! İpleri dolaşan madalyaları çözmeye çalışan insanlar mı dersin, dağıtılan enerji barında 2 tane aldı diye Decathlon çalışanı tarafından azar yiyen mi dersin, arkadan gelenlere su yok kardeşim bitti diyen mi dersin, o soğukta üst değiştirme olanağının olmadığını mı dersin…
Ancak tüm bunlara rağmen ismi ve anlamı büyük olan bu organizasyonda olmak ayrı bir onur verici. Bu arada çorba kuyruğu uzun olsa da çorba mükemmeldi, Redbullcular hızlıydı

26.12.2022 08:34 EylülSonuç farklılığı/organizasyon eksikliği/

Akıllı saatimi starttan geçmeden başlatıp,finishte geç durdurmama rağmen 45:45 ölçerken 47 dk ölçülmesi imkansız bu koşum max 42 dk ölçümlenmeliydi.İlk defa karşılaştığım bir durum olarak koşuya finish çizgisini geçmeden bizi durdurup teker teker girin demeleri de süreyi etkilemiş olabilir..
Koşunun anlamına uygun Büyük Atatürk koşusunun, Atatürk’ümüzün geliş tarihi olan 27 Aralık’ta yapılmadığı gibi sabah 09:00 başlaması makul olan saatin ;siyasi bir partinin miting gün ve saatinde yapılması…
yarış boyu su dağıtılmaması ve sonradan gelen koşucularımıza su kalmamış olması…Negatifleri biriktirmek değil niyetim ben koşmayı seviyorum nice şehirlerde koşma imkanım da oldu kıyaslama açısından başkentimize hiç de yakışmayan gördüğüm en yetersiz organizasyondu.
Koşmak ve sporun evrensel gücünü hissetmek yine de güzeldi.Tüm koşucularımızın yüreğine sağlık, ayağınıza taş değmesin!🏃🏼‍♀️🏃🏻♥️🤗

26.12.2022 06:58 M.Murat Becer Otobüs kalkışı

Otobüslerin Atatürk spor salonu önünden kalkacağı bildirildiği halde, alakasız bir yerden kalktı. Birçok insan öğlen yarım saati aşkın bir süre otobüs aradı.

26.12.2022 00:21 Atara atar Tabiki sonuçlar

Sonuçlar niye dev bir Ekrana yansıtılmadı ?

26.12.2022 00:18 Atara atar Organizasyon Berbat

Giyinme alanı yoktu soğukta terli terli o kadar alan yuruduk. Cevrede su bulamadık. Finish çizgisindeki kaba görevliler. Gelmezsen gelme lan ne demek oluyor. ( yaşça büyük bir abiye yapıldı )

25.12.2022 22:30 EmrahGps /yaris sonucu farkliligi/ oranizasyon

Yillardir kullandigim ve diger yarislarda sasmayan app zaman da eksik km de fazla gosterdi
Ornek:10km 38:45 gosteren zaman yaris bitimi daha hizli kosmama ragmen 45 dk cikti
Finishin iki metre dibinde dur numaran niye soran gorevliler vardi, yedek kiyafet ve ulasim icin bir kolaylik yoktu kisacasi
Ataturkun adina yakismayan bir organizasyon oldu yaptigimiz spor yanimiza kar kaldi katilan tum yarismacilara tesekkurler.

25.12.2022 22:02 O.celebiSaat Mesafesi gps karıştırması nedeni ile yanlış

Koşarken gps karıştırmasının yapıldığı yerlerden geçildiği için saat gps hataları olabilir. Kosu mesafesi belirtildiği gibi bence.

25.12.2022 21:25 FOBKoşu mesafesi 10.8K değil miydi?

Biz kaç km koştuk?
Saatteki ölçümlere göre 12. km de finishi gördüm ben.

25.12.2022 19:22 ÖMÜR AYAZ27 ARALIK BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU

KOŞUNUN ANLAMLI VE ÖNEMİNE UYGUN OLABİLMESİ İÇİN ESKİSİ GİBİ 27 ARALIK’TA YAPILMALI,
AYRICA HALKLA DAHA FAZLA BÜTÜNLEŞİLEBİLMESİ İÇİN ESKİ GÜZERGAH OLAN KIZILAY-ULUS ÜZERİNDEN KOŞULMALIDIR.

25.12.2022 17:46 Zihni HiçTeşekkür be öneriler

Koşu bilgilendirmeleri, kayıt, numara dağıtımı, parkur, katılım vb. Dikkate alındığında koşu genel olarak başarılıydı. Emeği geçenlere teşekkürler. Çok uzun süredir yurt içi ve dışı koşulara katılan biri olarak koşuyla ilgili iki önerim var;
1-Koşunun işin ruhuna uygun olarak 27 Aralıkta yapılması. (Gerekçe olarak söylenen “pazar günü trafik rahat” iyi bir gerekçe değil. Pazar günü trafik -en azından bugün-çok daha fazla)
2-Yarış mahalline sporcu nakli işlemlerinin daha organize yapılması. (Gidişte düzenli olan otobüslerin , dönüşte parti kongresi otobüsleri nedeniyle yer bulamayıp düzensiz ve çok uzak alanlara parketmesi çok kötüydü. Birçok sporcu terli terli üşüyerek uzun süreler otobüs aradılar)

25.12.2022 17:41 Nht Lcy Organizasyon eksikti.

Merhaba,
Start noktasinda ısınma ve egzersizleri koşu sporu ile pek alakası yoktu.
Start alaninda WC yetersizdi.
Yarışin belli noktalarinda kilometre gösterge levhaları yoktu..
Varista dağıtılan ikramları alakasız yerlerde ve su eksikti.
Varista giyinme çadırları yoktu
Çorba ikramında çorba mükemmeldi.
Yine de herşey için teşekkürler.

Koşucu yorumlarının yapıldığı Chip Timing sitesinin linki.

https://my.raceresult.com/229580/reviews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI